Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
jeleń
Dodano: 2015-06-29 13:21:36
Otwarto: 11345

Mobbing w Grajewie

Witam. Czy spotkaliście się kiedykolwiek w pracy z mobbingiem? Co w takiej sytuacji zrobić? Czy mobbing w pracy przez kierownictwo jest karalny? Proszę o podzielenie się wiedzą i doświadczeniami. Może pomożecie mi wybrnąć z tej sytuacji. Zaznaczam, że nie jestem jedyną osobą w załodze która czuję się mobbingowana. Ciężko to wytrzymać, nerwy już mam na wykończeniu. Dlatego trzeba wziąć sprawy w ręce i coś z tym zrobić. Z góry serdecznie dziękuję!
ab
Dodano: 2015-06-29 16:42:00
Dyktafon a potem do Sadu Pracy i pozamiatane. Ludzie szanujcie się!

K`
Dodano: 2015-06-29 16:58:00
Ja odszedłem z pracy. Mobbing w pracy jest karalny, jednak jak pokazuje sprawa Durczoka w praktyce nic nikomu nie grozi. Wyjście z sytuacji jest trudne, wymaga solidarności wewnątrz grupy i zakładam że kierownik nie jest skończoną mendą, mającą szerokie plecy. Na początku bym poprosił takiego kierownika na rozmowę z podwładnymi i wyjaśnił między sobą poszczególne sytuacje i przyczyny takiego zachowania. Dwa, gdyby wyjście pierwsze nie zadziałało, to bym poszedł grupą wyżej na taką samą rozmowę do właściciela. Z tym że właściciel musi też mieć dobre podejście i rozumieć że kierownik nie jest poganiaczem niewolników. Najważniejsze to rozmawiać ze sobą, niestety najgorsze jest to, że w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi tego nie potrafi.

nagasaki
Dodano: 2015-06-29 17:26:00
A gdzie pracujesz ? Biedronka ?

kapulet
Dodano: 2015-06-29 17:37:00
W prywatnych firmach, szczególnie jak pracujesz u prywaciarza (w korporacjach jest czasem 100x lepiej!) to nie uchronisz się. Musisz robić to co się od Ciebie Wymaga, a jak nie to wypad. Człowiek jest teraz maszyną, robisz dobrą robotę i dużo roboty, dostajesz dużo kasy, robisz mało albo słabo to wyp.....j. Jedyna opcja to założyc własną firmą, ale to trzeba z urzędasami się jeszcze użerać hih. Wyluzować trzeba i robić swoje. Najważniejsze zdrowie, rodzina i miłość!

tomaszromasz
Dodano: 2015-06-29 19:27:00
Znów o biedronce ??? Jak nie umie pracować z zespołem to za fraki i wywalić. Kierownik to nie Bóg jak niektórzy się za niego uważają. Nad sobą mają wyższe głowy. Zgłoś to namów inne osoby z załogi i po problemie. Walizki spakuje i ktoś odpowiedni zajemie miejsce, ktoś to będzie zasługiwał na szacunek.

BEMA
Dodano: 2015-06-29 19:31:00
Wspolczuje Ci bardzo.To obrzydliwe i naganne,ze w pracy ludzie doswiadczaja mobbingu.Jako ludzie zaslugujemy na traktowanie nas szacunkiem ,nawet wtedy,gdy w pracy sie cos nam nie udaje.Od tego ,by zapewnic pracownikom godne warunki pracy,spokoj i pomoc w razie potrzeby,jest jak d...od sr.... w kazdym zakladzie ( firmie) jego prezes,dyrektor,czy ktos z kadr.Obowiazkiem pracodawcy jest troska o swoich pracownikow i tylko glupi pracodawca nie przywiazuje do tego uwagi i nie rozumie,ze zle stosunki interpersonalne w jego firmie -to obnizenie poziomu calej firmy.Doskonale przeciez znane jest przyslowie,ze ZGODA BUDUJE A NIEZGODA RUJNUJE. Kazdy pracodawca powinien monitorowac ten aspekt w swojej firmie i kazdego,kto probuje uzywac mobbingu w stosunku do wspolpracownikow,powinien natychmiast pouczyc i zastrzec sobie mozliwosc zwolnienia jesli taka sytuacja sie powtorzy.a swoja droga,jesli mobbing dotyczy wiekszej grupy,to nalezy przestac sie z tym ukrywac,bac sie i ruszyc w grupie na rozmowe do prezesa/dyrektora. Madry szef bedzie wiedzial ,ze musi ten stan zmienic raz na zawsze i przeszkolic swoich pracownikow,by przypomniec im,ze sa od tego,by pracowali i dbali o wzajemne dobre stosunki w pracy.Polacy,zrozumcie wreszcie,ze hodowanie wrogosci Polak do Polaka sprzyja i jest tylko na reke tym,ktorzy wasni w naszym narodzie oczekuja.Zwasniony narod to slaby narod.Niech sie Wam historia przypomni ,do czego to wiele razy doprowadzilo. Jesli jeden z drugim zechcesz kiedykolwiek komus dokuczyc,niech ci zadzwieczy ten ostrzegawczy w uszach dzwonek,ze CZYNISZ NAJWIEKSZE ZLO ROWNIEZ SOBIE SAMEMU.

Marysia
Dodano: 2015-06-29 19:34:00
do jeleń : Przeczytaj dokładnie każdy punkt jeśli któryś cię dotyczy NIE CZEKAJ !!! Zgłoś to osobom wyżej albo policja. Mobbing jest karalny, i ktoś kto się do tego dopuszcza musi ponieść konsekwencje. Nie bój się, weź sprawy w swoje ręce niech teraz ten kto cie terroryzował się boi. POWODZENIA I ODWAGI!!! 1. Działania wpływające negatywnie na proces komunikacji, np.: - ograniczanie lub utrudnianie pracownikowi możliwości wypowiadania się, - reagowanie na wypowiedzi i uwagi pracownika krzykiem, wyzwiskami lub głośnym wymyślaniem, - systematyczne krytykowanie życia zawodowego i wykonywanej pracy, 2. Działania wpływające na negatywne postrzeganie pracownika w środowisku pracy, np.: - szerzenie negatywnych opinii na temat pracownika, - publiczne wyśmiewanie kompetencji pracownika oraz ich podważanie, - publiczne wyśmiewanie wyglądu zewnętrznego, - plotkowanie. 3. Działania wpływające negatywnie na pozycję zawodową osoby poszkodowanej, np.: - utrudnianie wykonywania obowiązków zawodowych poprzez blokowanie dostępu do informacji służbowych, niezbędnych do realizacji zadań, - odbieranie pracownikowi prac i zadań zleconych wcześniej do wykonania, - zlecanie pracownikowi zadań poniżej jego umiejętności i kwalifikacji, - zlecanie zadań przerastających możliwości i kompetencje pracownika, - przydzielenie zbyt dużej ilości obowiązków w porównaniu z innymi pracownikami.

Iga
Dodano: 2015-06-29 19:41:00
jest jedna kierowniczka czuje sie jak bylaby na swoim forwarku i co ztym zrobic

Witold
Dodano: 2015-06-29 20:00:00
pracodawcy ,którzy mobbingują pracowników powinni być karani ogromnymi karami ,bo tu nie chodzi o pieniądze tu chodzi o zniszczone zdrowie czasami do końca życia, wiekszość przez długie nękanie popadło w depresję ,a depresja mobbingowa może doprowadzić człowieka do popełnienia tragedii wszyscy wiemy jakiej... Najlepiej złożyć wypowiedzenie i trzasnąć w pysk pare razy z prawej i lewej az sie otrzęsie z tych pawich piórek i powiedzieć co się myśli na temat danej osoby. Tylko z koleji w Grajewie takie bezrobocie ze kazdy trzyma sie tego co ma i traci nerwy. Nie akceptujemy przemocy w szkołach na naszych dzieciach nie akceptujmy rowniez przemocy psychicznej na nas samych. z Bogiem.

xyz
Dodano: 2015-06-29 20:35:00
Najlepiej otwórz własną działalność, zostań pracodawcą i wtedy pogadamy o mobbingu...

Pędzel
Dodano: 2015-06-29 20:55:00
Nagrać i puścić na You Tube jedyna kara, która przynosi zdumiewające efekty!! Jak świat zobaczy durnia to i rozum zacznie mu z pięt wracać do głowy! Oceny i opinii publicznej nie zmieni przez najbliższe 30 lat!!! W oczach innych pozostanie taki jakim go zobaczą!!

Karol
Dodano: 2015-06-29 21:12:00
Ta idźcie do briko marche

sadnajwyzszy
Dodano: 2015-06-29 21:34:00
niedlugo to podsłuchy i prywatne kamery beda w wc instalowac zeby ''panowac'' nad sytuacją, zeby wiedziec czy nikt z nikim nie rozmawia na temat kierownictwa a same kierownictwo opluwa i plotkuje wymysla na kazdego aby tylko sie przypodobać i pokazac jakim to sie jest idealnym dla osoby na stołku wyzej . Wstyd i zenada. GADZINY i PRZYDUPASY!

pifpas
Dodano: 2015-06-29 21:42:00
Co za problem ? Mowisz ze nie jestes jedyna osoba. Zbierz ludzi porozmawiaj zeby takze powiedzieli co mysla. I prosto z mostu zgloscie to dyrektora ze albo naganne zachowanie tego kierowniczka zostanie przytarte albo caly zespol przynosi wypowiedzenia bo nie da sie tak pracowac. Kazdy normalny dyrektor zrozumie ze cos jest nie tak z takim kierowniczkiem. Za fraki i bye bye. Mniej kłopotu obsadzic na nowo jedno stanowisko niz cala ekipe. Takie moje zdanie. Nie bawcie sie w kotka i myszke a tym bardziej nie bojcie sie takiego człowieczka ktory ma cos z wlasną samoocena ze wyzywa sie na podwładnych, pewnie boi sie o wlasny stolek. Albo w domu nie ma swojego zycia albo ma przej...ne i musi odreagowac.

znajoma
Dodano: 2015-06-29 21:44:00
Przypuszczam, że może bank, w bankach jest obrzydliwie teraz! Jak koleżanka mi opowiada jak to wygląda "od środka to nie jest do uwierzenia! Myślimy że dyrektorzy są szkoleni jak urabiać pracownika, by myślał o sobie że jest zerem do niczego i do niczego się nie nadaje.

pppp
Dodano: 2015-06-29 22:14:00
Nasza pani kierownik też nas mobbinguje , potrafi ubliżyć i oczernić w oczach innych a najgorsze jest to,że ci co są nad nią udają że tego nie widzą . Koszmar!!!!

Nękana
Dodano: 2015-06-29 23:55:00
Do pppp : moja oddziałowa jest taka sama jak Twoja pani kierownik,robi co chce ,jeździ po pracowniku jak po suchej kobyle, ubliża przy pacjentach , oczernia i bezczelnie chwali siebie jaka ona dobra! Głośno mówi, że nikogo się nie boi, bo ma Plecy. Ja wiem jedno, przyjdzie czas,że za krzywdy jakie wyrządza innym w końcu zapłaci....

pip
Dodano: 2015-06-30 00:17:00
PPPP Wiem o którym przypadku piszesz , chyba o tym w samym centrum miasta w rossmanie. Proponuję zgłosić to tu https://bialystok.pip.gov.pl/pl/formularz/117 i ścigać to z urzędu. Należy im opisać problem bardzo precyzyjnie wtedy jest szansa na wyjście z sytuacji. Problem nie dotyczy pracodawcy a pracownika / kierowniczki w sieciówce która ma dobry kontakt/układ z górą . Jeśli by to nie przyniosło skutku pozostaje składka na prawnika przez wszystkie poszkodowane osoby a on może pokierować sprawę w dobrą stronę. Należy o tym mówić głośno i nie chować głowy w piasek. Tym bardziej że osoba która ostatnio się zwolniła z rossmana z tego właśnie powodu na pewno będzie mówić jak było na prawdę dlaczego sama się zwolniła, bo i tak już nie pracuje tam i jej nie zależy na niczym. Swoją drogą to ciekawe czy kierowniczce ostatecznie uda się w końcu obsadzić osobę po rodzinie na wyższym stanowisku, bo do takiego manewru musi kogoś zwolnić.

Agnieszka pracownik
Dodano: 2015-06-30 07:00:00
Dlaczego pisząc na forum swoje opinie nie podajecie prawdziwego imienia piszecie bzdury trzeba też spojrzeć na pracownika jakim on jest człowiekiem może to on sam roznosi plotki a potem ma pretensje że jemu kierownik zwróci uwagę może nie jest on dobrym pracownikiem spójszmy w tym kierunku może trzeba napisać odważnie co takiego robi kierownik złego

gosia
Dodano: 2015-06-30 09:43:00
najgorsze sa te co kiedys latały ze szmatami a potem zostaja kierownikami I glowa wysoko nosi , ja jak je widze udajace wielkie panie to az mnie trzesie , jedzie taka do rodziny i chwali sie ze jest pania kierownik a z butów słoma wyłazi . Po trupach do awansu .

uuuu
Dodano: 2015-06-30 11:29:00
To w Rossmannie takie rzeczy się dzieją? ??

as
Dodano: 2015-06-30 12:01:00
a o ktora pania kierownik chodzi? mops? czy moze vice?

edzia
Dodano: 2015-06-30 12:53:00
Oj tak znam taką jedna cytrę zwykła podawczyni byla nagle cudem albo ..... dostala sie na wyższy stołek i teraz wielka pani kierownik....

mosia
Dodano: 2015-06-30 13:34:00
Masz racje w bankach teraz jest okropnie.

patryk
Dodano: 2015-06-30 13:36:00
Wszędzie jest tak samo jak za kierowników biorą takie mendy i przydupasy. Zwolinij sie moze trafisz na normalnego czlowieka.

jeleń
Dodano: 2015-06-30 13:47:00
Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze i pomoc. Nie pracuję w sieciówce ani w banku, mam gorzej bo moim kierownikiem jest właściciel firmy, więc nie mam możliwości zgłosić tego wyżej, ale również wam współczuję jeśli przeżywacie podobną sytuację. Zbieram siły i postanowię coś z tym zrobić, zapewne będzie to równoznaczne z spakowaniem manatków i pożegnaniem pracy, ale zdrowie psychiczne jest ważniejsze. Wierzę, że nie wszyscy kierownicy są takimi gadzinami, być może tylko się łudzę... Dziękuję i pozdrawiam!

k
Dodano: 2015-06-30 20:19:00
a myslalam ze to watek o starostwie :)

Ola
Dodano: 2015-06-30 23:02:00
Banki to wręcz prowadzą teraz taka politykę wobec pracownika i ogólnie jest to śmieszne w efekcie wykonania planu mają niby statystykę i wirtualne transakcje napędzane sztucznie a wypłaty dla psa na karmę

Ala
Dodano: 2015-07-01 07:06:00
Tak to jest jak osoba,ktorej głównym zajęciem są plotki i sensacjr zostaje kierownikiem. w oczy ładnie pięknie a po za.. .chyba nie takie cechy ma kierownik.widocznie są wyjątki.żenada

?????
Dodano: 2015-07-02 11:45:00
A co się dzieje w urzędzie miasta z mobingiem?

Abc
Dodano: 2015-07-02 14:17:00
Ja na szczęście msm super kierowniczkę,mogę do niej z każdym problemem przyjść i mam pewność,że zaraz cały sklep nie będzie o tym wiedział.niestety w grajewie jest taki problem że jest słabo z pracą,wiec może być ciężko ze zirganizowaniem się i zrobieniem porządku z kierowniczką,jednak już kiedyś to się udało w rossmannie.więc dziewczyny wszystko zależy od was.powodzenia

Iza
Dodano: 2015-07-02 20:30:00
A ja w drugą stronę. Miło mi wspomnieć bardzo fajną kierowniczkę z którą miałam przyjemność pracować. Była uczciwa, służyła dobrą radą i rozumiała swoich pracowników. Dziękuję pani A. Pozdrawiam!

Xxxxxxx
Dodano: 2015-07-02 20:33:00
Lepiej zakończy ten temat bo to nic innego niż uzalanie się jak wam się nie podoba wasz kierownik to sami nim zostancie i otworzcie coś sami.

yyyyy
Dodano: 2015-07-03 08:41:00
Po to forum,żeby móc się wypowiedzieć.więc jak Xxxxxc nie podoba się Tobie temat to nie czytaj i nie komentuj

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: