Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
mieszkancy strazackiej
Dodano: 2015-04-25 07:59:37
Otwarto: 6599

Wodociąg w Szczuczynie

Władze odpowiedzialne za dostarczanie wody w Szczuczynie żyją dniem dzisiejszym.Pomimo znajomości tematu o skorodowanym, istniejącym 40-letnim wodociągu o długości kilkudziesięciu metrów nie wymieniają go lecz zaczęli pracę przygotowawcze do pokrycia ulicy nową nawierzchnią asfaltową, nie uwzględniając kosztów i estetyki ulicy w najbliższej przyszłości.Otóż Szczuczyn słynie z awarii wodociągowych na tej ulicy również w ostatnim okresie.Władze miasta znając sytuacje od kilku lat nic nie robią z tym problemem pomimo tego,że przy okazji kładzenia kanalizacji mogli już w ubiegłym roku wymienić skorodowany stalowy wodociąg na PCV. Wytrzymałość rur stalowych określa się na około 30 lat i zarządzający powinni o tym wiedzieć pomijając to ,że mieszkańcy tej ulicy na okrągło o tym przypominają.Pewnie będzie dużo rozgłosu przy oddaniu do użytku tych ulic lecz wiwatowanie będzie przedwczesne,ponieważ tak piękne ulice będą musiały być rozkopywane,łamane, a następnie łatane po usuniętej awarii skorodowanego wodociągu.A może mieszkańcy tej uliczki zostaną pozbawieni dostępu do wody a z nowej kanalizacji będą korzystać jak z wychodka .Gdzie tu gospodarność i tak wspaniały Burmistrz co nawet na pytania zaczal nie odpowiadać.
monika
Dodano: 2015-04-25 14:59:00
A co to nas interesuje.......to nie nasz problem.

ja
Dodano: 2015-04-25 22:41:00
No wlasnie za 3 lata sie odezwie

szczuczyniak
Dodano: 2015-04-26 09:32:00
do mieszkańca strażackiej: ciekawe czy ruszyłeś dupę i byłeś z problemem w Urzędzie. A czy podłączyłeś się do kanalizacji? a może czekasz aż zrobią asfalt to może ci się upiecze? Powinieneś wiedzieć, ze sprawa podłączenia czy to do wodociągu czy kanalizacji to indywidualny obowiązek właściciela nieruchomości a nie burmistrza. Burmistrz to może tobie wysłać decyzję o nakazaniu podłączenia się do mediów a nie pilnować twojego obowiązku.

Gal Anonim
Dodano: 2015-04-27 12:44:00
Szczuczyniak; chyba nie do końca zrozumiałeś ;) Autorowi chodzi o wymianę istniejącej instalacji wodociągowej, a nie o podłączenie się do niej. Z drugiej strony, nie przypominam sobie awarii w tym miejscu, jak już są to zawsze na Łąkowej lub Sienkiewicza, a z tego co wiem to tam wymiana jest w tym roku planowana.

mieszkańcy strażacki
Dodano: 2015-04-28 09:41:00
Do szczuczyniaka;Przeczytaj dokładnie to co jest napisane a póżniej pisz na temat.Wyrażnie tam pisze,że mieszkańcy na okrągło o tym problemie przypominają i władze były informowane od ubiegłego roku jak była kładziona kanalizacja na Kościelnej i Strażackiej.Nadmienię tylko,że chwała burmistrzowi i dyrektorowi Komunalnej za położenie wodociągu na Kościelnej.Koszt był niewielki tylko przewodu i złączek bo nawet wykop był gotowy a zadowolenie mieszkańców nie do opisania.Nie obrażaj nikogo i nie snuj domysłów jeżeli nie masz pewności do tego co piszesz.Z tego co wiem to wszyscy mieszkańcy są podłączeni do nowo ułożonej kanalizacji a do zarządzającego należy obciążanie użytkowników kosztami eksploatacyjnymi.Przeczytaj ostatnie zdanie tego co napisane i się domyśl, ze do Pana Burmistrza nie tylko był zgłaszany problem od ubiegłego roku ustnie,ale również były pisane pytania odnośnie tego tematu poprzez internet, lecz nie doczekaliśmy się odpowiedzi(można to sprawdzić).Na koniec troszeczkie kultury panie szczuczyniaku a wulgaryzmy zatrzymaj dla siebie.Wstydż się.My iesteśmy przewidywalni i upominamy się o swoje .Sądzimy,że Pan Burmistrz zareaguje i nie dopuści do takiej niegospodarności.

Chodzę
Dodano: 2015-04-29 09:07:00
Gal Anonim:Awaria była a następne lada dzień się zaczną ponieważ autor pisze,że wodociąg ma około 40 lat i jak se przypominam to był układany do nowo-wybudowanego banku na czy skorzystali mieszkańcy ulicy Strażackiej.Piszesz,że wymiana jest planowana w tym roku.Nie wiem skąd takie wiadomości? Pewnie odcinkami po awarii, rozkopując i łamiąc asfaltową, nową nawierzchnię,ponieważ dobry gospodarz najpierw planuje wymianę urządzeń podziemnych a następnie układa chodniki i wylewa asfalt. Cofamy się do czasów powojennych.Chodzę często tą ulicą do kościoła i widzę problem dziur i kocich łbów ,lecz wszystko moim zdaniem powinno wykonywać się w określonej kolejności.Sądzę ,że wszystkim mieszkańcom i gościom zależy na ładnym wyglądzie ulic.

Ja
Dodano: 2015-04-30 07:02:00
Nareszcie ktoś pisze prawdę/

Gal Anonim
Dodano: 2015-04-30 20:36:00
Słyszałem, że wymiana jest planowana, ale tak jak napisalem na ulicy Ląkowej, nie Strażackiej.

My
Dodano: 2015-05-05 07:06:00
Z tego co widać mieszkańcy Strażackiej dbają o kasę podatnika i wygląd miasta a władze olewają ich problem.Pomożemy Wam i przy najbliższym łamaniu asfaltu na waszej ulicy z której korzystamy będziemy nagłaśniać sprawę.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: