Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Teo
Dodano: 2015-02-11 20:31:45
Otwarto: 7045

Kłopoty rolników

Kłopoty rolników narastają od 5 lat. Dlaczego? Nadgorliwość pewnych instytucji związanych z rolnictwem jest przesadzona w EU tak nie jest. Jakim cudem chore krowy z EU trafiają do Polski - jak instytucja za to odpowiada? Było wiadomo że ten rok będzie trudny - można było wcześniej wypłacić dopłaty rolnikom. Pomoc która jest oferowana np. zawieszenie spłat kredytów preferencyjnych jest nie osiągalna. I jestem pewny że ARiMR nie wie dla czego rolnik nie może tego zrobić bo to będą ostatnie dni jego gospodarstwa rolnego . Ludzie kto tą politykę rolna prowadzi. Doradcy w bankach i odr tragedia . Każdy udaje ze cos robi lub się na tym zna.
lelek
Dodano: 2015-02-12 07:12:00
Kłopoty we wszystkich praktycznie branżach narastają Co robi nasz rząd? Nic Oni nie mają żadnego pomysłu na Polskę przychodzą do pracy podpisują listę i wio załatwiać swoje prywatne interesy!

wieśniak
Dodano: 2015-02-12 09:01:00
Tylko stękać potraficie , jestem rolnikiem i nie mam żadnych kłopotów finansowych (chyba że zdrowotne), nie zabiegam o zawieszenie spłat kredytów bo ich nie mam , żyje skromnie ale dostatnio .Jeść mam co i ubrać też mam się w co , na brak pracy też nie narzekam .Politykę rolną swojego gospodarstwa prowadzę sam , nie potrzebuję żadnych doradców i chociaż wykształcenie mam nie za wysokie to nie mam problemów aby związać koniec z końcem.Nie rozumiem co ma rząd lub jakaś inna instytucja do tego jak prowadzę swoje gospodarstwo?

K
Dodano: 2015-02-12 10:27:00
Wieśniak, a ile masz hektarów? Wiązanie końca z końcem to nie jest ambicja dzisiejszego rolnika. Wegetacja nie jest rozwiązaniem na lepsze jutro. Paręnaście lat temu średni rolnik miał około 10 ha ziemi i jakoś mu się z tym żyło. Niektórzy wiązali koniec z końcem a inni inwestowali i powiększali areał (najczęściej za kredyt). Dzisiaj oni mają nie 10 a 100 ha i mają szansę dalszego bytu, w przeciwieństwie do tych, którzy zostali z 10 ha.

Obserwator
Dodano: 2015-02-12 11:24:00
Oczywisciejak bierze siię kredyt z banku budując obore idzie sie na układ z wykonawco wystawia się lewe rachunki{zakupujac międzyczasie Mieszkanie remont własnego domu nie zapomminając o zakupie auta droższego niz posiada sąsiad Efekt jest taki że rolnik jest niewydolny i nie spłaca kredytu Sielanka trwa 10- max 15lat Jakim prawem inni podatnicy musza za to płacic i oczywiście obwinia się rząd Zejdzcie na ziemie Pracowałem w niemczech 0d 15lt {nie 15 a okło w sumie 9 lat]wIDZIAŁEM PARK MASZYNOWY NIEMIECKICH ROLNIKÓW i mam skale porównawczo Unia nie daje prezentów ,a dajac uzaleznia ludzi zachłannych a zarazem naiwnych Niezadko przeglondaja na oczy ale zapózno Nie zal mi takich

jjj
Dodano: 2015-02-12 12:07:00
Prezydent Bronek zgodził się na wejście do Polski GMO. Teraz te ziarna będą importowane do kraju. A z Polski "czyste" będą eksportowane zagranicę.

an
Dodano: 2015-02-12 13:31:00
Rolnicy wstydzcie się .macie dopłaty i za mleko i jeśc macie pełen stół pełne zamrażalki, kiełbas ,boczków, jeszcze narzekacie.wyjeżdzają traktorami za półceny z Agencji.Jeżdzą po tych drogach kilometry a tam w bak trzeba lać i forsa jest, innych zwalniają z dnia na dzień i co mają robić? Myśleli,że ruski im świnki będzie żarł wiecznie,urwało się.zobaczcie ,a jeszcze kwoty zniosą to Wasze mleko będzie darme, nawet za 30 groszy oddacie.

Młody IWestujacy kar
Dodano: 2015-02-12 16:26:00
W sklepach żywność odświeżana jak niezejdzie to spowrotem do masarni sie przerobi w kiełbasy i dalej na Polki sklepowe . To co jest oferowane do sprzedaży to żenada !! Problem dzikow jest jak najbardziej aktualny jeszcze rok dwa to w miastach sie bedą pasły na chodnikach i w śmietnikach wtedy mieszkańcy miast tez to odczują zobaczycie czy mamy racje . W 2003 roku nawozy jak np. Saletra kosztowała poniżej 400 zł dzis kosztuje 1400 !!!! Tam właśnie idą nasze dopłaty . W traktacie akcesyjnym mieliśmy zapewnione ze dopłaty zostaną wyrównane do 100 % na początku mieliśmy 50 % co rok miało byc zwiększane o 10 % niemiecki rolnik i Francuzki ma 420 euro do hektara my ok 220 ludzie jesteśmy okradani w bialy dzień . Francuzi i Niemcy dostaną rekompensatę za zniesienie kwoty mlecznej My nie !!! jEDNA UNIA A W kAZDYM kraju inni złodzieje . Mieszkańcy Grajewa niemowcie ze wy niekorzystancie z funduszy unijnych bo chociażby ten artykuł " grajewski almix wprowadził nowa technologie " jest wyraźnie napisane ze przy pomocy unijnych funduszy drogi w mieście tez są remontowane dzieki nim basen w Grajewie jest budowany tez dzieki nim obejzyjcie sie w koło siebie to zobaczycie !!! To ze mamy ciągniki za setki tysięcy złotych nie znaczy ze powinniście nam tego zazdrościć wszystko na kredyt !!!! Ale tzeba nieda sie pracować maszynami kture kiedyś nasi rodzice lub dziadkowie kupili i maja one po 30 albo i więcej lat . dziecię do pracy macie nacYm pracować wypominanie pracodawcy ze kupił maszynę na kturej pracujecie ?? 50 % mieszkańców miast żyje i pracuje dzieki rolnictwo !!!!!!!!!!!!!! Niezazdroszccie nam i nieobrazajmy sie nawzajem . Jest złe ale oby nie było jeszcze gorzej bo gdy na wsi bedzie bieda to miasto bedzie cieżko piszczało. Przysłowia mądrością narodu !!!!! . OD MYSZY PO CESARZA KAŻDY ŻYJE Z GOSPODARZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A i jeszcze jedno 30 procent dzieci w naszym kraju jest niedozywionych a mu musimy płacić karę i sprzedawać świnie poniżej kosztów produkcji !!! Jedna wielka kpina !!!!!!!

krl
Dodano: 2015-02-12 16:53:00
tylko pamietajcie na kogo macie glosowac w nadchodzących wyborach:PO PIS PSL Ruch Palikota albo SLD, w żadnym wypadku na kogoś innego

rolniczka
Dodano: 2015-02-12 19:34:00
Drodzy rolnicy nie tłumaczcie miastowym bo to nie ma sensu. Głodny sytego nie zrozumie.Upadnie wieś to miasto wtedy zapłacze bo przecież mleka w proszku bądź mięska na obiad też nie kupią no chyba ze jakieś podróby ale co tam niech jedzą chemię jak na dobre narzekają,dla nich bez różnicy bo mądry wie co dobre i nie narzeka ,nie zazdrości-wiec życzmy im smacznego za parę lat.

the economist
Dodano: 2015-02-12 21:37:00
Żeby nie miasto to rolnicy sami by pili mleko ze swoich kilku/kilkudziesięciu krów ;) Jak ktoś ma słabszy okres i prowadzi np. sklep z bielizną i ponosi straty, to nie stawia swojego busa w poprzek drogi, żeby utrudniać życie innym obywatelom, tylko szuka rozwiązania i liczy na siebie. A pewne grupy społeczne, ułomne, czyli rolnicy, górnicy chcieliby, żeby państwo ponosiło za nich całe ryzyko. Jeżeli się nie podoba, to niech skończą szkoły i pójdą do biura, wolny rynek, wolne wybory. Precz z socjalnym państwem, państwo powinno być tylko "stróżem nocnym", czyli zapewnić infrastrukturę, oświetlenie ulic, służby (policja, straż, pogotowie, straż graniczna itd) i przepisy prawa. 0 Zusów, podatki tylko na utrzymanie państwa, a nie na redystrybucję w postaci zasiłków. Tak jak w USA, nawet służba zdrowia nie jest dobrem publicznym, zobaczcie jakie oni mają szpitale i profesjonalną opiekę. Ludzie powinni sami sobie radzić, a Państwo stworzyć tylko warunki dla ich rozwoju. Dziękuję.

*****
Dodano: 2015-02-12 22:44:00
...do obserwator..dobrze mowisz...

pawik
Dodano: 2015-02-13 09:23:00
Żygać się chce jak się czyta wasze komentarze!! Typowe Polaczki, które zazdroszczą innym lepszego bytu. W naszym kraju jest tragicznie i zamiast zjednoczyć się to tylko wytykacie rolnicy to, górnicy tamto... rolniczka popieram was, słusznie piszesz, tak jak każdą grupę społeczną, ponieważ każdemu należy się godne życie. Faktem jest że ten protest powinien odbywać się w stolicy na wiejskiej, bo zwykli mieszkańcy nie są niczemu winni. Co do gmo to już nie będzie żadnych, czystych nasion wszystko będzie modyfikowane, bo wiatr zrobi swoje. A lemingi się cieszą, że Intermarche powstało i takie zdrowe warzywa i owoce jedzą:D Komor podpisze jeszcze nie jedną ustawę przeciwko Polsce po cichu o czym się nie dowiecie z TV. Ile jeszcze musicie doświadczyć, żeby zrozumieć, że wróg jest w rządzie a nie w społeczeństwie!! Dlatego proszę was opamiętajcie się i wybierzcie mądrze w nadchodzących wyborach zagłosujcie na nowe, niezależne partie...

wieśniak
Dodano: 2015-02-13 09:32:00
Skoro wiązanie końca z końcem nie jest priorytetem dzisiejszych rolników to co nim jest?Może nie wiązanie i potem wychodzenie na drogi utrudniając życie innym niczego nie winnym ludziom to uważasz za priorytet .Ziemi mam 25 ha własnej i drugie tyle dzierżawie ,Mam wszystkie niezbędne maszyny 3 ciągniki ,dwa z nich zakupiłem nowe jeden z drugiej ręki do tego wychowałem i wykształciłem sporą gromadkę dzieci .A o tych co mieli 10 ha , a teraz 100 ha dobrze piszesz tylko ,nie rację bytu a raczej mają komornika na karku , oczywiście nie wszyscy ale sporo znam takich

bebech
Dodano: 2015-02-13 10:54:00
Rolnicy oszukują państwo państwo oszukuje rolników !

Rolnik
Dodano: 2015-02-13 17:37:00
Niektórzy zadławili się własną pychą i stąd te kłopoty.

wszystko w temacie
Dodano: 2015-02-13 19:27:00
Co wy gadacie, co wy oferujecie miastu? Śmieciową, napakowaną nawozami, hormonami, antybiotykami i cholera wie czym jeszcze żywność??? Aby szybko, aby tanio i na handel... Miastowe wszystko zeżrą, a później nowotwory, choroby układu krążenia i inne cuda niewidy. Jakbyście musieli jeść to, co puszczacie w obieg, dopiero byście się zastanowili co robicie. A tak, sobie super ekologicznie, a na sprzedaż badziewo, wstydźcie się. Tylko kasa się liczy. To przez was i przetwórców żywności polska żywność staje się nie do przełknięcia. Na każdym kroku trzeba czytać i szukać czegoś normalnego, nie wspominając przy tym o cenach. Szkoda tylko dzieci.

gmo
Dodano: 2015-02-15 13:45:00
rolnikom nigdy nie dogodzisz,niech sie zamienia z robolami,ale rolnik zawsze bedzie narzekal to juz maja we krwi

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: