Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Leszek
Dodano: 2013-02-08 15:10:23
Otwarto: 8812

Żłobek u Seniorów

DOTYCZY PLANOWANEGO ŻŁOBKA . BARDZO PRZEPRASZAM , ŻE OŚMIELAM SIĘ PISAĆ I TO W TYM TONIE ! BARDZO TEŻ PROSZĘ , aby nikt nie pomyślał , że mam coś przeciwko żłobkowi lub że jestem nastawiony anty rodzinnie ! NIC Z TYCH SPRAW ! Popieram powstanie żłobka bo jest on konieczny w naszym miasteczku ! Ale w tym budynku, w którym planuje się jego powstanie - ul. Konstytucji 3 Maja 2b w Grajewie - jak widzę nie ma wolnego miejsca ! Mieszczą się tam na parterze Dom Seniora , Klub Zdrowie i Trzeźwość a także Świetlica Socjoterapeutyczna ! Na piętrze istnieje Środowiskowy Dom Samopomocy ,którego z żoną jesteśmy „domownikami „ ! Te instytucje są niemniej od żłobka potrzebne i konieczne oraz niezbędne w Grajewie !!! Czyżby nasi włodarze za namową 1 lub 2 radnych chcieli kogoś wypędzić na bruk aby ktoś inny miał miejsce ? Jeśli tak , to takie działanie jest do kitu i antyspołeczne !!! Słyszałem , że instytucje na dole tego budynku pozostaną a na miejscu SDS ma powstać żłobek ! Nie wiem ile jest w tym prawdy ! Ale nie daj BOŻE – jeśli to prawda jako pierwszy z żoną przykujemy się łańcuchem i nie pozwolimy rozwalić NASZEGO DOMU ! WIEM , ŻE ZA NASZYM PRZYKŁADEM PÓJDĄ WSZYSCY DOMOWNICY ; A MOŻE I PERSONEL ! SDS dla wielu osób w tym i dla nas uratował i nadal ratuje życie !Tylko tutaj w pełni możemy i czujemy się oraz jesteśmy uważani za PEŁNOWARTOŚCIOWYCH LUDZI W PEŁNI TEGO ZACNEGO SŁOWA ZNACZENIU !Tutaj także dzięki Kierowniczce i całemu personelowi uczymy się życia abyśmy w otaczającym nas świecie , czuli się i funkcjonowali jak ludzie mimo naszych chorób ! Uważam że SDS musi istnieć !Tak samo jak Klub Zdrowie i Trzeźwość oraz Świetlica Socjoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży szczególnej troski a także Dom Seniora ! Pomysł zniszczenia choćby jednej z tych instytucji uważam za bardzo chory i szkodliwy społecznie ! Zamiast coś rujnować to nie lepiej coś nowego i trwałego postawić od samych podstaw ! Wiem , że wszystko obija się o kasę ! Ale czy da się przeliczyć na pieniądze wartości moralne i życie oraz zdrowie które niosą swoim podopiecznym ww instytucje ? A może pomysłodawcy tego projektu je znają i ocenią w zł PLN a może w euro lub w zielonych ? A może znajdzie się na żłobek inne miejsce ? Ja mam od bardzo wielu lat na uwadze niszczejący , zabytkowy przecież Dom Parafialny Kościoła Trójcy Przenajświętszej ! Moim odwiecznym marzeniem było i jest powołanie tam do życia coś w rodzaju Domu św. Alberta i Pogotowia Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ! O czym wspomniałem na eGrajewo w archiwum wiadomości „WIGILIA SAMORZĄDOWA „ ! Czy Państwo w osobach naszych włodarzy i radnych nie mogą jakoś dogadać się z Duchowieństwem i z Radą Parafialną tejże Parafii i tutaj otworzyć żłobek ? Przecież na tym by skorzystali wszystkie strony ! Byłby żłobek a i ten dom zostałby uratowany bo jeśli nadal będzie tak zaniedbany to za kilka lat będzie to totalna ruina ! List ten piszę z własnej przez nikogo nie sterowanej inicjatywy !!! BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKICH POZDRAWIAM !
ef-ka
Dodano: 2013-02-08 21:28:00
Oczywiście ma pan rację, żłobek był na os.Południe obok przedszkola, to się teraz kościół buduje.

Leszek
Dodano: 2013-02-09 14:21:00
Nie wiem na jakich zasadach Kościół przejął budynek żłobka i przylegający plac i to mnie nie interesuje ! Tak jak zasadność tamtych decyzji i kto je podejmował ! Wiem, że są na ten temat bardzo różne opinie – nawet te skrajne ; nieprzychylne ! Ale pozostawmy to mądrzejszym głowom ! Tak jak zasadność adaptacji ww budynku na żłobek ! Jest to tylko taki projekt , który prawdopodobnie nigdy nie zostanie zrealizowany ! Nie mniej wolałem dmuchać już teraz na zimne w trosce o wszystkie tam znajdujące się placówki ; o ludzi , którzy tam uczęszczają i pracują ! Nic nie może powstać kosztem krzywdy a nawet zdrowia czy życia innych ! Moje zdanie w tym wszystkim nigdy nie ulegnie zmianie ! Co do proponowanej adaptacji 2 lub 3 pomieszczeń w Domu Parafialnym to także podtrzymuje bo jeśli ktoś mógł dogadać się w sprawie zamiany żłobka na Kościół O. Pio to można i w tej sprawie jakoś po ludzku dogadać się z korzyścią dla wszystkich stron ! Byłby żłobek ale także na pewno poszłaby za tym renowacja tego zabytku , który w naszych oczach popada w coraz to gorszą ruinę ! Jeszcze kilka lat i będzie on nadawał się tylko do rozbiórki ! Przecież istnieje coś takiego jak wynajem lub dzierżawa jak nie całego to części tego zacnego wiekiem i stylem budynku ! Swoją drogą można tam także powołać do życia placówki wymienione powyżej w artykule , które w innych miastach istnieją i są bardzo potrzebne tamtemu społeczeństwu ! Można także w niektórych pomieszczeniach stworzyć mieszkania dla ludzi szczególnej troski ! Nie mam w ogóle na myśli odebranie Parafii tego budynku bo jest on jej własnością ale chodzi mi o fizyczne dobro tego zabytku a także o to , że zamiast świecić pustkami i ulegać ruinie może on przynieść korzyści społeczne i estetyczne dla naszego miasteczka !!!

mama
Dodano: 2013-02-09 15:21:00
ciekawe tylko. gdzie rodzice przywożący swoje pociechy będą parkować samochody, no i najważniejsze, gdzie plac zabaw powstanie, bo to chyba jedna z najważniejszych podstaw żłobka, w życiu bym tam swojego dziecka nie posłała, nie dość że ten budynek to już ruina to jeszcze dziecko miałoby wdychać te spaliny tirów, które setkami tam przejeżdżają, no i ten hałas… brr...

ewa
Dodano: 2013-02-09 22:29:00
Ja tez pamietam ten żłobek....potem klub seniora a teraz kosciol jakby nie bylo sie w Grajewie modlic gdzie!!!!!

Leszek
Dodano: 2013-02-10 11:43:00
DO SZANOWNEJ MAMY ! Bardzo dobrze Panią rozumiem i troskę o dobrą lokalizację żłobka ! Tak – to jest także bardzo ważne ! Ale zadam Pani pytanie – czy puściła by Pani swoje dziecko do żłobka , który by powstał na wielkiej ludzkiej krzywdzie bardzo wielu osób ; na utracie przez nich zdrowia a może i przyszłości czy tożsamości ludzkiej w naszym , otaczającym nas rzeczywistym ” szalonym “świecie ; a może i na utracie życia przez niektóre osoby ? ! Notabene doliczając utratę pracy przez ładnych kilka osób ! CZY PANI Z CZYSTYM SUMIENIEM POSŁAŁABY TAM SWOJĄ LATOROŚL ???

Grajewianka
Dodano: 2013-02-10 19:20:00
A gdzie był były burmistrz oddając żłobek na kościół,przestańmy włazić gdzieś kościołowi i tak tego nie doceniają.Panie Leszku tu krzywdy Pan nie widział, bo nie ma Pan pewnie dzieci.

mama
Dodano: 2013-02-10 20:44:00
Na pewno nie jestem za tym, żeby likwidować te instytucje. Grajewo ma się rozwijać a nie cofać. Tylko pewnie skoro żłobek (jeżeli powstanie) koliduje z tymi instytucjami to zapewne je przeniosą, nie sądzę żeby burmistrz je zlikwidował skoro spełniają swoją tak ważną rolę.

Leszek
Dodano: 2013-02-11 09:36:00
DROGA MAMO ! Trochę pomyślałem nad Twoją propozycją – nawet przed jej napisaniem ! Przeniesienie tych placówek – a jest ich kilka to także trzeba mieć to tego odpowiedni budynek a do tego dochodzą przecież niemałe z tym związane koszta ! Jeśli by taki znalazł się czy nie lepiej tam właśnie umiejscowić żłobek albo wybudować taki , jaki był na placu przed powstaniem Kościoła O.Pio ? Ktoś wtedy nie pomyślał perspektywicznie bo dzisiaj byśmy mieli ten budynek – jak znalazł i nie byłoby żadnego problemu !!! Ale na tym raczej zakończę moje wpisy bo już oskarżono mnie ,że chce wywołać kolejną wojenkę między seniorami a radnymi ! A może zostanę przez kogoś uznany na prawdę za wroga lub za nie wygodnego i mogę to odczuć z żoną na własnej skórze ! Kończąc potwierdzam to wszystko co napisałem z mojej tylko i wyłącznej inicjatywy ; z bólu i ze strachu ,że mieszczące się w omawianym budynku placówki mogą być zlikwidowane a także w trosce o ludzi tam uczęszczających a także pracujących ! Wiem i zdaje sobie sprawy iż żłobek jest także dla naszej społeczności potrzebny ! Ale – powtarzam – nic nie może powstać kosztem i krzywdą innych ! Dosyć już w naszej ukochanej Ojczyżnie ; w tym i w Grajewie zniszczono zakładów pracy ; placówek , instytucji itp,itd ! Czy tylko umiemy niszczyć, rujnować , likwidować nie patrząc na CZŁOWIEKA ! ? Czy nie czas z tym skończyć ???BARDZO SERDECZNIE POZDRAWIAM !!!

Leszek
Dodano: 2013-02-11 09:56:00
SZANOWNA GRAJEWIANKO ! Wtedy jeszcze byłem innym człowiekiem i nie dostrzegałem tego co teraz dostrzegam ! W ogóle nie interesowały mnie takie sprawy ! Nie należałem także do SDS ! Nie miałem też internetu !Prawdopodobnie gdyby taka sytuacja teraz działa się to bym oponował przeciwko likwidacji tamtego żłobka ! To nie znaczy ,że mam coś przeciwko Katolicyzmowi bo wszak sam nim jestem i to praktykującym !Co do dzieci - to owszem - małych nie mam ! Są i dorosłe ! Ale mimo to - niezależnie od tego jakim kiedyś byłem ojcem i człowiekiem bolą i interesują mnie ich sprawy - szczególnie niepełnosprawnego syna ! Proszę mi wierzyć , że także bardzo mnie interesują sprawy innych dzieci bo to nasze dzieci bo każde dziecko powinno mieć mamę i tatę a także swoje dzieciństwo - w pełni tego zacnego słowa znaczeniu i do tego,gdy rodzice zarabiają na chleb itd,itp żłobek jest bardzo konieczny !Bolą mnie te sprawy proszę Pani bo ja nie miałem tego - nie miałem pełnej , spokojnej rodziny , nie miałem żłobka , przedszkola i prawdziwego ludzkiego dzieciństwa i w pewnym stopniu moje dzieci - nie tylko z mojej winy także tego nie miały !Proszę mi wierzyć , że gdybym był bogaczem lub wygrał w totolotka kilkanaście milionów to bym sam taki żłobek wybudował - pod jednym warunkiem aby zatrudniono mnie tam i moich synów na stróży lub wożnych !Byłoby nas 3 !A więc po 8 godzin daje nam całodobową ochronę !PROSZĘ MI WIERZYĆ , ŻE ROZUMIEM TE SPRAWY !!! Pozdrawiam !!!!

Przybysz???
Dodano: 2013-02-13 16:39:00
Za darmo kosciół przejął żłobek?

Marek
Dodano: 2013-02-14 13:22:00
Z tego co pamiętam po zlikwidowaniu tego żłobka jakis czas później powstał prywatny żłobek- krasnoludki chyba. I długo nie przetrwał. Nie ma zapotrzebowania na taką instytucję w Grajewie. Więc po co cała afera?

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: