Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Grajewiak
Dodano: 2012-03-07 15:11:40
Otwarto: 9332

Co z Parkiem Central ?

Już niejednokrotnie obiecywano nam piękny Park Central.Poza kilkoma kosmetycznymi rzeczami Park Central to dalej Bagno!!!Pamiętam że jeden z mieszkańców Grajewa poruszył sprawę Parku Central i jeziora Brajmura.Było o tym głośno i nawet stało się to jedną z obietnic obecnego burmistrza.Moje pytanie brzmi: kiedy skończą się obietnice ,a zacznie się sumienna praca ?
orenzenada
Dodano: 2012-03-07 20:51:00
moze za 20 lat cos ruszy w tym kierunku. ja juz przestalem miec jakiekolwiek nadzieje dot grajewa

set
Dodano: 2012-03-07 22:38:00
obietnice nigdy sie nie skoncza beda zawsze i o jeden dzien dluzej.... obiecanki cacanki a glupiemu radosc!!!

ja głosowałem
Dodano: 2012-03-07 22:39:00
eee a na nivea głosowałeś ??? ja nie popieram działań naszego burmistrza ale jak była okazja żeby każdy z nas przyczynił się do zmian "bagna" i miał swój udział to nie bo po co burmistrz obiecał niech giba

Paweł
Dodano: 2012-03-08 00:33:00
W tym roku już nic z tego nie będzie bo z tego co wiem w budżecie miasta na 2012 rok nie uwzględniono funduszy na proces rewitalizacji, także trzeba czekać, ale nie ma co się dziwić jak na barki gmin państwo zrzuca coraz więcej obowiązków i brakuje kasy na inwestycje. Ja powiem szczerze że wolałbym aby zagospodarować ten park , żeby kopara opadła , niż basen który tylko będzie generował ciągłe straty , pozdrawiam. Tak w ogóle to nie ma chyba jeszcze zaakceptowanego planu zagospodarowania dla tej inwestycji, ale mogę się mylić.

janek
Dodano: 2012-03-08 02:01:00
tam powinien byc basen

C14G4J P4L3
Dodano: 2012-03-08 13:08:00
do janek: jest, a nawet 2

ziutek
Dodano: 2012-03-09 13:33:00
Zrobić wielki parking,bo w mieście nie ma gdzie parkować

Niech żyje Grajewo!
Dodano: 2012-03-11 09:06:00
U nas w Grajewie nic się nie dzieje, kompletnie nic. Chcecie basenu, rewitalizacji jeziora Brajmura i "bagienek" - marzenie ściętej głowy. W Grajewie był jest i będzie marazm dopóki nie przyjdą ludzie z zapałem do pracy, którym zależy na mieście i mieszkańcach. Wystarczy pojechać do Gołdapi oddalonej o niecałe 100 km od Grajewa. Rada miasta, Burmistrz oraz prywatni przedsiębiorcy wprowadzają gigantyczne zmiany w tym mieście. Nowe drogi, budynki, basen, wyciągi narciarskie, BĘDZIE KOPANE TEŻ NOWE JEZIORO, BĘDZIE LOTNISKO W MIEJSCU STAREGO PONIEMIECKIEGO, jest kilkadziesiąt wiatraków, nowy gmach Straży Pożarnej, wyremontowane zabytki, kamienice, wieża ciśnień i wiele, wiele innych atrakcji. Z tego wniosek: można rządzić i rozwijać miasto jeśli się chce, jeśli na prawdę zaangażujemy. Na wszystko biorą pieniądze z funduszy europejskich, po prostu na wszystko. Tam kopią jezioro a tutaj już jest, trzeba tylko przeprowadzić rewitalizację. Miała być w Grajewie komórka do pozyskiwania funduszy europejskich, bardzo dobrze, ale czy ona działa, jak działa, dlaczego nikt ich nie rozlicza z tego czym się zajmują. Jakie są plany, kierunki działań rozwoju miasta? Dlaczego działki za nowym kościołem leżą odłogiem, był plan zagospodarowania przestrzennego i co nagle ucichło i dalej będziemy czekać ponad 20 lat? WEDŁUG MNIE NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM PROBLEMU Z DZIAŁKAMI ZA NOWYM KOŚĆIOŁEM JEST PODANIE MIASTA GRAJEWA DO SĄDU, MOŻE TO BYĆ POZEW ZBIOROWY WŁAŚCICIELI DZIAŁEK, KTÓRZY WYSTĄPIĄ O ODSZKODOWANIE OD MIASTA GRAJEWO ZA BLOKOWANIE DZIAŁEK. W WARSZAWIE, CZY TRÓJMIEŚCIE BY TO NIE PRZESZŁO, PŁACILI BY ODSZKODOWANIA TAKIE, ŻE BY STARCZYŁO NA BUDOWĘ NOWYCH DOMÓW. Jestem zbulwersowany, w mniejszych miastach o mniejszym budżecie więcej się dzieje niż u nas.

a z
Dodano: 2012-03-11 18:53:00
ludzie z zapalem do pracy są w Grajewie ,ale UM ich nie zatrudni, bo niektórzy obawiają się utraty swoich stanowisk pracy, które zajmują od dawnych lat ,jak tak dalej będzie to UM nie bedzie potrzebny w Grajewie bo będziemy tylko gminą;

AndrzejW
Dodano: 2012-03-12 14:06:00
Ludzie czego wy oczekujecie? Zmienil się tylko burmistrz, rada prawie ta sama, ludzie tzn pracownicy UM ci sami, którzy uważają że im należy się krzesełko jak psu buda. Nikt nie ma zamiaru dbanie o estetyczny wygląd miasta tłumacząc się tym ze nie ma nakladów finansowych, nie ma odpowiednich inwestorów, nie ma czasu (radził bym odczytywać to jako "mam Ciebie w d...ie wyborco do wyborów"). Nie mam nic do nikogo, wszystko pasuje ale jak widzę że inne n awet te mneijsze miescowości, które nie mają żadnych praktycznie zakladow przemyslowych radzą sobie dobrze, wręcz doskonale to poprostu krew zalewa. Ale cóż wybraliśmy takiego burmistrza, taką a nie inną radę - nie ma pieniążków na PIĘKNE GRAJEWO, pozostaje tylko marzenie. Z wyrazam i szacunku dla grajewian i portalu

Był miszkaniec tego
Dodano: 2012-03-12 22:21:00
pamiętam lata1994-1998 wtych latach wybudowano hale sportową nową szkołe nr2 powstała nowa szkoła średnia kładka nad torami piękna ulica dworna zwodociągowano i z kanalizowano całe osiedle parkowa wykonane były podbudowy do położenia nawieszchni które położono w nowej kadencji.Natomiast zapomniano o ulicy 9 pułku strzelców konnych która do dzisiaj jestulicą niedokończoną tak jak brakło dobrej woli w zatwierdzeniu opracowanego planu zagospodarowania w obrębie koscioła pw Matki Bożej Nieustającej Pomocy.Mam zatem pytanie dlaczego tak się stało?Chcę przypomnieć że w tych latach doprowazdono co do szkoły nr 1 a dziś korzysta całe osiedle szkolna z nowo budującyn się kosciołem włącznie.Taki rozwój miasta nie podobał się naszym wyborcom w wyborach wybrali jak uważali. Wybierano nowe władze które nawet przez osiem lat trwałej inwestycji dla tegośrodowiska nie zostawiło o przepraszam sprzedano budynek wktórym był wczesniej żłobek który w chwili obecnej zaadaptowany jest na kosciół.Należy wspolczuć młodym matkom które nie mogą zapewnić opieki dla swoich dzieci.Z powyszego wynika że cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie.Szkoda mi tego mista ma piękną swoją historię lecz ułomne zarządzanie czy tak musi być prosze znaleść wsobie odpowieć ?

majk
Dodano: 2015-05-15 19:29:00
Odświeżam temat a okazja jest ku temu, ponieważ od 11 do 24 maja 2015 r. można składać swoje własne projekty do zrealizowania w ramach Grajewskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do wydania mamy ''aż'' 110 tyś. zł. W/g mnie kompromisem dla całego naszego miasta byłoby przeznaczyć tą kasę na coś co służyłoby wszystkim mieszkańcom - czyli własnie na zagospodarowanie czy też rewitalizację Parku Central (bagienka). Proszę spojrzeć na mapki Grajewa w wersji satelitarnej - widac wyraźnie że centrum miasta to właśnie zielony park . Każdemu Grajewiakowi tam po drodze. Może chciałby ktoś podjąć temat co do wspólnego projektu na Park Central ?

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: