wtorek, 28 czerwca 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 12341 wyświetleń

ZPM "EUROPA" w Agrolidze

         W dniu 7 lipca 2009 r. w sali Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbyła się konferencja podsumowująca konkurs „Podlaska Agroliga 2009”.

„Jeśli rzeka mleka płynie,
Jeśli ziarno jest we młynie,
Gdy prym wiedziesz wśród rolników,
To do laurów głowę szykuj”

          Tytuł II Wicemistrza Podlaskiej Agroligi w kategorii firm przyznano Panom Zdzisławowi i Stanisławowi Zielińskim, właścicielom Zakładu Przemysłu Mięsnego ”EUROPA” sp. j. w Rajgrodzie.

          Oceniano jakość wytwarzanych produktów, wykorzystanie środków unijnych oraz ogólną estetykę firm i gospodarstw. Bardzo ważna jest innowacyjność firm i gospodarstw oraz przestrzeganie przepisów BHP. Pod uwagę brano też liczbę zatrudnionych pracowników i stałe kontrakty z rolnikami na odbiór produktów. Panowie odebrali także gratulacje za dotychczasowe osiągnięcia w prowadzeniu firmy, ciągły rozwój oraz umacnianie pozycji w branży handlowej związanej z rolnictwem.
          Nagrody, puchary i dyplomy wręczyli m.in.: Maciej Żywno  - Wojewoda Podlaski, Wojciech Dzierzgowski - Wicewojewoda Podlaski, Mieczysław Baszko Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Sławomir Gromadzki – Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.
Listy gratulacyjne oraz symboliczne nagrody wręczyli też: Jarosław Augustowski - Starosta Grajewski, Czesław Karpiński - Burmistrz Rajgrodu, Stanisław Kossakowski – w imieniu Banku Spółdzielczego w Szczuczynie.
           Panowie Zielińscy odebrali podziękowania za wspieranie działalności samorządu powiatowego, samorządów gminnych oraz różnych instytucji i organizacji społecznych.
Konferencję poprzedził wykład nt. „Nowoczesne technologie komunikacji i informacji motorem rozwoju podlaskiej wsi” wygłoszony przez Artura Krawczyka (Tr@nspod). W trakcie uroczystej gali odbył się koncert oraz występ Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „SKOWRONKI” z Brańska. Konkurs zorganizował Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. (kos).

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Komentarze (3)

nooooo... gratulacje. jednak ta europa to bez przerwy rozsławia nasz region. pracowici i aktywni ci bracia...!

Gratulacje. Życzę samych sukcesów....

GRATULACJE dla PANÓW i CAŁEJ FIRMY !!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.