wtorek, 21 września 2021

Sport

  • 2 komentarzy
  • 3998 wyświetleń

Zatrzymali pseudokibiców

Zatrzymali pseudokibiców

16 zatrzymanych pseudokibiców, zabezpieczone materiały pirotechniczne oraz 18 nietrzeźwych, którzy nie zostali wpuszczeni na imprezę masową – to podsumowanie niedzielnego meczu, który odbył się na Stadionie Miejskim w Białymstoku pomiędzy Jagiellonią Białystok a Lechem Poznań.


W niedzielę na Stadionie Miejskim w Białymstoku rozegrany został ostatni w tym sezonie mecz piłkarskiej Ekstraklasy. Tym razem Jagiellonia Białystok podejmowała u siebie drużynę Lecha Poznań. Jeszcze przed meczem, w Łyskach policjanci z Białegostoku monitorujący trasę przejazdu kibiców, podczas kontroli pojazdów, którymi podróżowali kibice Lecha Poznań zabezpieczyli 12 rac świetlnych, 2 pałki teleskopowe, miotacz pieprzu i petardy. W związku z posiadaniem materiałów pirotechnicznych 4 osoby zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego aresztu. Godzinę wcześniej na drodze krajowej nr 19 w okolicach Siemiatycz mundurowi zatrzymali dwóch sympatyków jadących z Lublina na mecz do Białegostoku. Pierwszy z zatrzymanych poszukiwany był do odbycia kary, drugi posiadał przy sobie niewielkie ilości marihuany. Kolejnych trzech pseudokibiców zostało zatrzymanych bezpośrednio po ujawnieniu przy nich przez służby organizatora  środków odurzających.  Jak ustalili funkcjonariusze odnalezione przy zatrzymanych środki to narkotyki w postaci amfetaminy i ecstasy oraz dopalacze. Zatrzymani pseudokibice będą teraz za swoje czyny odpowiadać przed sądem. Grożą im kary od grzywny do kary aresztu za posiadanie wyrobów pirotechnicznych oraz kara pozbawienia wolności do lat 3 za posiadanie narkotyków.

Niestety nie były to jedyne incydenty z udzialem pseudokibiców. Nad ranem tuż po 3.00 policjanci interweniowali w stosunku do nietrzeźwych, agresywnych osób na ul. Lipowej i Spółdzielczej. Pseudokibice początkowo szarpali się między sobą, gdy zobaczyli mundurowych agresja natychmiast została zwrócona przeciwko nim. Policjanci zostali zaatakowani przez kilkudziesięciu agresywnych mężczyzn. W stronę policjantów atakujący zaczęli rzucać kuflami, krzesłami, stołami powodując obrażenia ciała funkcjonariuszy Policji i uszkadzając pojazd służbowy. Dopiero przybycie na miejsce kolejnych patroli pozwoliło na zatrzymanie 7 z nich.  Czterech próbowało schować się w klubie, trzech kolejnych mundurowi zatrzymali na ulicach Białegostoku. Pseudokibice w wieku od 18 do 37 lat byli pod wpływem alkoholu. Stężenie tego trunku w ich organizmach sięgało nawet powyżej 2 promili. Teraz ich losem zajmie się prokurator i sąd. Dzisiaj policjanci intensywnie analizują nagrania z monitoringu. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań. - http://www.podlaska.policja.gov.pl

poniedziałek, 20 września 2021

Rodzinny Rajd Rowerowy

Komentarze (2)

Tłuc chuligańskich chwastów aż tydzień krwią by sikali.Tylko w ten sposób zapanuje spokój na ulicach.Osadzić w areszcie i raz dziennie masaż pałką, kubek czarnej kawy kromka czarnego chleba i do ciężkiej pracy na 12 godż.Chuligańskie chwasty trzeba tępić

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.