środa, 25 maja 2022

Sport

  • 5 komentarzy
  • 6918 wyświetleń

Zapasy w stylu klasycznym

W dniach 11-13.11.2016 w Żukowie po raz piąty odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach styl klasyczny.

W zawodach udział wzięło 220 zawodników z 47 klubów. Duży sukces odniósł zawodnik sekcji zapaśniczej z Grajewa Dawid Nitupski, który w kategorii wagowej 53kg wywalczył złoty medal. Dawid po wygraniu walk eliminacyjnych w finale przez przewagę techniczną 8:0 pokonał zawodnika z Kostrzyna nad Odrą, Marcela Kaczmarka. Medal oraz gratulacje nasz młody zapaśnik otrzymał od jednego z najwybitniejszych zawodników w historii polskich zapasów, wielokrotnego mistrza kraju, mistrza świata, mistrza Europy oraz dwukrotnego złotego medalisty olimpijskiego z Seulu (1988) i Atlanty (1996) Andrzeja Wrońskiego.

 Pozostali zawodnicy z naszego miasta zaliczyli także dobry start wygrywając po kilka walk. Na uwagę zasługuje młody zawodnik naszej sekcji Bartosz Poniatowski, który w kategorii 35kg zajął bardzo dobre VIII miejsce, będąc najmłodszym rocznikiem w kategorii wiekowej młodzika ma jeszcze prawo startu w tej grupie wiekowej przez najbliższe dwa lata.

Miejsca pozostałych zawodników: Szymon Boć zajął IX miejsce w kat. 53kg, Mateusz Chojnowski uplasował się na XIII miejscu w kat. 38kg.

 

niedziela, 22 maja 2022

AMP Girls. Dziewczyny na medal!

Komentarze (5)

Super Dawid, Super trener Czyżewski!!!

Dawid już podczas Memoriału A i J Dąbrowskich w walkach z zawodnikami zza granicy pokazał, że stać go na wiele.

lux chłopy te grajewskie zapaśniki

czyzeski najlepszym trenerem ,potrafi trenowac grajewo rozslawione przez zapasy

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.