Sport

  • 2 komentarzy
  • 7299 wyświetleń

Z WOPR bepiecznie za 130 tys.

Patrolowanie akwenów województwa podlaskiego, zapewnienie bezpieczeństwa, a także utrzymanie gotowości ratowniczej – to tylko niektóre z celów, na które cztery podlaskie Wodne Ochotnicze Pogotowia Ratunkowe przeznaczą 130 tys. zł dotacji.

W poniedziałek 10 czerwca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego przedstawiciele WOPR z Augustowa, Suwałk, Białegostoku i Łomży podpisali umowy na dofinansowanie. W imieniu UMWP dokumenty podpisał Jacek Piorunek, Członek Zarządu Woj. Podlaskiego.

Warto zauważyć, że każdy z czterech WOPR-ów otrzymał dokładnie taką kwotę dofinansowania, o jaką wnioskował – wszystko dzięki temu, że cztery podlaskie WOPR-y między sobą ustaliły swoje najpilniejsze potrzeby. Tak jest już od trzech lat, kiedy to pierwszy raz przyznano takie dofinansowanie ze środków samorządu woj. podlaskiego.

- Z czego się bierze nasza troska o bezpieczeństwo na akwenach wodnych województwa podlaskiego to chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć – mówił Jacek Piorunek. – W naszym regionie znajduje się kilkaset plaży, akwenów wodnych. To potężne przedsięwzięcie i trud ze strony WOPR-ów, ich stanic i posterunków.

Jacek Piorunek podkreślił też, że woj. podlaskie jest coraz popularniejsze wśród turystów z Polski, a poziom bezpieczeństwa jest jednym z ważniejszych czynników branych pod uwagę przy wyborze destynacji turystycznej. To m.in. dlatego samorząd województwa podlaskiego zdecydował się wspomagać Wodne Ochotnicze Pogotowia Ratunkowe pomimo, iż ustawowo należy to do administracji rządowej (wojewody podlaskiego).

Obecni na sali prezesi i wiceprezesi WOPR-ów podziękowali za przyznane dotacje. Największe dofinansowanie – w kwocie 38 770 zł trafi do Białostockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Środki te zostaną przeznaczone na utrzymanie gotowości sprzętu ratowniczego, utrzymanie gotowości ratowniczej, organizowanie i prowadzenie szkoleń ratowników wodnych oraz psów ratowniczych i ich przewodników oraz prowadzenie działań ratowniczych.

33 404 zł otrzyma Augustowskie WOPR. Kwota ta ma zostać wykorzystana na: utrzymanie gotowości ratowniczej w powiecie augustowskim, prowadzenie działań ratowniczych w powiecie augustowskim, organizowanie i prowadzenie szkoleń ratowników wodnych oraz psów ratowniczych i ich przewodników w powiecie augustowskim oraz utrzymanie gotowości operacyjnej sprzętu ratowniczego w powiecie augustowskim.

25828 zł trafi do Okręgowego WOPR w łomży na zapewnienie bezpieczeństwa nad akwenami woj. podlaskiego, a 23260 zł do Suwalskiego WOPR na patrolowanie akwenów województwa podlaskiego i działalność Bazy Alarmowej w Starym Folwarku. (wrotapodlasia.pl)WOPR - Białystok, ul. H. Sienkiewicza 86 ma w dyspozycji:

Ośrodek Szkolenia Ratowników WOPR "Tama" w Rajgrodzie (powiat grajewski)

tel. 86 273 32 74 lub 85 73 27 59, kom. 604 278 593
Komentarze (2)

WOPR to tradycja wiadomo!!

Dotacje, z których żyją wopry idą do kieszeni prezesów. Może czas z tym skończyć???

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.