Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 11389 wyświetleń

XXX Konkursu Recytatorski

Miejski Dom Kultury w Szczuczynie był organizatorem już po raz 30-ty  Konkursu recytatorskiego o nagrodę "Misia - Wierszownisia". W konkursie uczestniczyło 30 dzieci  (po 2 reprezentantów z każdej klasy wyłonionych drogą wcześniejszych eliminacji) z klas 0-II z terenu gminy Szczuczyn: 19 ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie,  6 ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej, 4 ze Szkoły Podstawowej w Bzurach oraz 1 z Miejskiego Domu Kultury.

Występy oceniała komisja w składzie:
Przewodniczący - Barbara Jankowska - Miejski Dom Kultury
Członkowie:Małgorzata Łepkowska - SP Szczuczyn, Brygida Kurzątkowska - SP Niedźwiadna, Ewa Wiśniewska - SP Bzury

Dzieci recytowały wiersze autorów, których rocznice obchodzone są w b.r.   Jana Brzechwy, Hanny Januszewskiej, Jana Twardowskiego, Anny Kamieńskiej, Marii Konopnickiej, Heleny Bechlerowej i Marii Kann. Najwięcej uczestników recytowało wiersze  Jana Brzechwy i Jana Twardowskiego.

Zwyciężyła Agnieszka Dzięgielewska z Niedźwiadnej.

Komisja podkreślając  bardzo wysoki i wyrównany poziom uczestników przyznała II miejsca: Emilii Nagel, Mateuszowi Mierzejewskiemu, Magdalenie Józwik, Julii Wróblewskiej, Emilii Karwowskiej, Zuzannie Łukowskiej, Natalii Witkowskiej, Maciejowi Mroczkowskiemu, Zuzannie Zamojskiej ze Szczuczyna oraz Martynie Makuszewskiej, Wiktorii Milewskiej i Joannie Kryszczyńskiej z Niedźwiadnej. 

II miejsca otrzymali: Wiktoria  Szemborowska, Karolina Łepkowska, Dawid Konopka, Michalina Konopka ze Szczuczyna, Katarzyna Samełko z Niedźwiadnej, Elwira Borawska, Sebastian Ostrowski z Bzur.

Konkurs prowadził Andrzej Szabelski.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki zaś wszyscy uczestnicy upominki i słodycze.
 
 
 
 

Komentarze (1)

- Chciałabym podziękować nauczycielkom, które w bieżącym roku perfekcyjnie przygotowały uczestników konkursu. Śmiem twierdzić, że poziom konkursu był najwyższy w jego długoletniej historii. Dlatego nie dziwi mnie tak wielka liczba nagrodzonych dzieci. 8-latka recytującą ze zrozumieniem poezję Jana Twardowskiego – to budzi podziw i szacunek dla przygotowującego pedagoga. Jestem pełna uznania. Panie Nauczycielki – chwała Wam i wielkie gratulacje.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.