czwartek, 28 września 2023

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 9221 wyświetleń

Wystawa w Izbie Pamięci

W dniu 6 listopada w obecności władz samorządowych i zaproszonych gości nastąpiło uroczyste otwarcie nowej wystawy czasowej w Izbie Pamięci Ziemi Grajewskiej. Wystawa zatytułowana "Związek Strzelecki - wczoraj i dziś" prezentuje historię i dorobek "Strzelca" od momentu powstania w 1910 roku do chwili obecnej ze szczególnym uwzględnieniem elementów dotyczących oddziału grajewskiego, w tym współczesny 11-letni dorobek JS 1011 aktywnie działającej na terenie naszego miasta. Materiały archiwalne (dokumenty i zdjęcia) uzupełniają eksponaty z których szczególnie wartym zobaczenia jest oryginalny sztandar grajewskiego oddziału "Strzelca" z 1929 roku.

Wystawę zwiedzać można do 26 listopada w Izbie Pamięci Ziemi Grajewskiej w godzinach jej otwarcia: Wtorek, czwartek i piątek w godz. 10.00-15.00, środy w godz. 12.00-17.00, w innych terminach oraz grupy zorganizowane po telefonicznym umówieniu się (tel. 608-056-808).

Organizatorzy wystawy: Izba Pamięci Ziemi Grajewskiej, ZS "strzelec" OSW - JS 1011 Grajewo i Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK pragną serdecznie podziękować wszystkim instytucjom i osobom, dzięki którym zorganizowanie tej wystawy stało się możliwe, a w szczególności: Muzeum Wojska w Białymstoku, Krzysztofowi Gutowskiemu, Stanisławowi Niedziółko i Karolowi Ostrowskiemu.
9PSK.PL

Komentarze (2)

Fajna wystawka - naprawdę warto się wybrać.

Najwieksza zasługa dla Karola Ostrowskiego, on długie lata pasjonowal sie zbieraniem militariów.
To bardzo szanowany czlowiek . Jemu czesc i hwala za taka prac,e . to dzieki niemu dzisejsza młodzoeż moze ogladać zbiory muzealne. Gratuluję!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.