piątek, 23 lutego 2024

Kultura i rozrywka

Wspólny front

......wychowawczy

Wspaniale układa się współpraca świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie z nauczycielkami szkoły podstawowej. Poza zajęciami z dziedziny kultury, sportu i obsługi komputera oraz wspólnego odrabiania lekcji dzieci mają możliwość skorzystania z zajęć z logopedą Marią Jaworowską. W ramach zajęć logopeda przeprowadza grupowe "ćwiczenia buzi i języka" niezbędne do nauki prawidłowego mówienia oraz zajęcia indywidualne z dziećmi mającymi problemy z wymową.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z zakresu plastyki użytkowej pod kierunkiem nauczycielek: Marii Ramotowskiej, Teresy Lidner i Lucyny Kapla. Dzieciom szczególnie przypadło do gustu wykonywanie barwnych kurpiowskich kwiatów z bibuły.

-Zajęcia przeprowadzane nieodpłatnie przez panie nauczycielki w naszej świetlicy są świetnym przykładem wspaniałej współpracy szkoły i placówki pozaszkolnej. Tworząc współny front wychowawczy inwestujemy w przyszłe pokolenie - powiedział dyrektor MDK Janusz Marcinkiewicz.

fot.B.Paszkowska
na zdjęciach: zajęcia z logopedą
wykonywanie kwiatów z bibuły

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.