sobota, 2 lipca 2022

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 9837 wyświetleń

WSHE – Uczelnia z Pasją!

Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi
Punkt Informacyjno – Rekrutacyjny w Grajewie ul. Mickiewicza 1, 19 – 200 Grajewo

tel. 086 261 03 84
grajewo@wshe.lodz.pl

Czynne:
wtorek       8.00 – 13.00
środa         9.00 – 14.00
czwartek   9.00 – 14.00
piątek       10.00 – 15.00

Studia pierwszego i drugiego stopnia

Informatyka
Zarządzanie
Filologia (specjalność angielska)
Pedagogika

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi powstała w 1993 roku i jest największą uczelnią niepaństwową w Polsce oferującą studentom szerokie spektrum możliwych kierunków i specjalizacji. Na pierwszy rok akademicki 1994/1995 przyjęto 150 studentów jednego kierunku – zarządzania i marketingu. Obecnie w WSHE w Łodzi studiuje 36 000 studentów. Uczelnia jest wysoko oceniana w prestiżowych rankingach szkół wyższych, zachowując przy tym swój niepowtarzalny klimat uczelni przyjaznej, nastawionej na potrzeby i indywidualny rozwój każdego studenta.
WSHE ma uprawnienia do prowadzenia studiów na 14 kierunkach, w ramach których oferuje studentom ponad 100 specjalności, stale aktualizowanych pod kątem zapotrzebowania na rynku pracy. W roku akademickim 2007/2008 obchodziła jubileusz 15-lecia. W ciągu tych 15 lat istnienia utworzyła własne wydawnictwo, przychodnię zdrowia i drukarnię oraz największą wśród innych uczelni niepublicznych bibliotekę. Do dyspozycji studentów są specjalistyczne pracownie informatyczne, atelier fotograficzne, pracownia radiowa, prasowa i telewizyjna, profesjonalne wyposażone studia nagrań telewizyjnych, sale treningowe, a także siłownia i sala do jogi. Studenci WSHE w Łodzi, jako jedyni w Polsce współtworzą profesjonalny kanał telewizyjny adresowany do młodzieży – Patio TV.
WSHE w Łodzi jest uczelnią nowoczesnych technologii; pierwszą i jedyną w Polsce, która prowadzi specjalizację Systemy Mainframe – wirtualizacje, transakcje, przetwarzanie masowe. Przy Uczelni działa także  Polski Uniwersytet Wirtualny (www.puw.pl). Nauka na platformie edukacyjnej PUW-u jest szansą zdobycia kwalifikacji, bez konieczności dojazdów, odrywania od obowiązków służbowych czy spraw rodzinnych.

Najlepszą wizytówką poziomu kształcenia i pozycji WSHE w Łodzi  na rynku obok prestiżowych rankingów, w których od lat Uczelnia zdobywa wysokie miejsca, są nasi absolwenci. Mury WSHE w Łodzi opuściło blisko 45 tysięcy osób. Studenci Uczelni są laureatami wielu znaczących konkursów w tym prestiżowego Primus Inter Pares. W 2009  to właśnie student WSHE w Łodzi okazał się najlepszym studentem regionu łódzkiego i zdobył Studenckiego Nobla 2009. Absolwenci WSHE osiągają spektakularne sukcesy zawodowe – są zdolnymi pedagogami, menedżerami, artystami i dziennikarzami.

Budynki uczelni to ponad 89 tysięcy metrów kwadratowych nowocześnie zaprojektowanej powierzchni w Łodzi, które odzyskały blask po gruntownej przebudowie i rewitalizacji. Dzięki inwestycji, zagłębia włókiennicze Ferdynanda Geldnera oraz Jakuba Kestenberga zamieniły się w nowoczesną fabrykę wiedzy, a popadające w ruinę zabytkowe budynki stały się jednymi z najbardziej reprezentatywnych obiektów w Łodzi. Renowacja przebiegała pod ścisłym okiem Miejskiego Konserwatora Zabytków, dzięki czemu w murach
WSHE w Łodzi udało się zachować charakterystyczne dla zabudowy fabrycznej elementy architektoniczne, które nadają budynkom niepowtarzalny klimat. Odnowione patio – jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w murach uczelni - wzbudza podziw zarówno studentów, jak i odwiedzających uczelnię gości. W 2008 roku budynek przy ul. Pomorskiej 69/71, w którym znajdują się Studia Nagrań Telewizyjnych  został laureatem XII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „ Modernizacja Roku 2007”.
WSHE w Łodzi to także jeden z większych w regionie pracodawców. Zatrudniamy ponad 4500 osób. Nasi pracownicy mają dużą swobodę i samodzielność w działaniu, realizując różnego rodzaju projekty na rzecz firmy, które jednocześnie sprzyjają podnoszeniu kwalifikacji i poszerzaniu kompetencji ich samych. Oprócz komfortowych warunków pracy (dostęp do nowoczesnej infrastruktury, możliwość szkoleń i kursów, zaplecze socjalne)  WSHE zapewnia także bogatą ofertę socjalną. Pracownicy i ich najbliższa rodzina otrzymują dofinansowanie do zajęć sportowych i rekreacyjnych, usług medycznych, kursów i szkoleń. W 2008 roku za  realizowanie polityki równości płci w miejscu pracy oraz działania wyrównujące szanse kobiet na rynku pracy firma zwyciężyła konkurs i otrzymała tytuł Firma Równych Szans.

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna – osiągnęliśmy status Akademii!

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 marca 2009 uczelnia osiągnęła status Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, dołączając tym samym do elitarnego grona prestiżowych uczelni w kraju.
O nadanie nazwy „Akademia” mogą ubiegać się uczelnie, które posiadają uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora przynajmniej w dwóch dyscyplinach. Od 2007 r. AHE w Łodzi posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w trzech dziedzinach: nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, nauk technicznych w zakresie informatyki oraz sztuk plastycznych w zakresie sztuki piękne.


Komentarze (2)

Będa to tez studia magisterskie wie ktos cos na ten temat?

przeciez pisze ze 1 i 2 stopdnia jak wol

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.