środa, 17 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 5 komentarzy
  • 13199 wyświetleń

Wróżka Wiola w Grajewie

Dzieci z Grajewa mogły poznać nietypową postać, która wygląda, zachowuje się i chyba jest...wróżką. 19 maja br. w sali widowiskowej przy ul. Wojska Polskiego pojawiła się pani w długiej sukni, spiczastym nakryciu głowy ze zwiewnym wolem lekko opadającym do tyłu – to pisarka Wioletta Piasecka.

Uczniowie ze szkół podstawowych zachwyceni słuchali opowieści o bohaterach książek autorki, która zachęcała do czytania i poznania ich losów w sobie tylko właściwy sposób. Wróżka z łatwością nawiązała kontakt z młodymi ludźmi. Pomiędzy ploteczkami i innymi „babskimi” tematami, które jak mówiła p. Wiola lubią też chłopcy, tylko się do tego nie przyznają, były też rozmowy o piłce nożnej. Wzbudziły respekt u chłopców – kto by się spodziewał, że wróżka wie kto to jest Ronaldo, czy Messi albo zna wynik ostatniego spotkania Ligi Mistrzów! Nie zabrakło akcesoriów typowych dla czarodziejki np. kuli przepowiadającej przyszłość i pierścienia spełniającego życzenia, kiedy się go dotknie.

Wiele osób ustawiło się, by otrzymać osobisty wpis w książce  utalentowanej osoby – wróżki Wioli. Artystka tworzy nie tylko bajki i baśnie, pisze wiersze, scenariusze, ma zdolności aktorskie,  wykonuje kukiełki, które mogą zagrać w jej przedstawieniach, a ostatnio została również wydawcą.

Pozdrawiamy p. Wiolę Piasecką – spotkanie z tak wybitną postacią pozostaje w pamięci, dzieci otrzymują duża dawkę  wiedzy, humoru i "pozytywnej energii".


Miłym akcentem były podziękowania i prośba "o więcej", wręczone przez przedstawicieli SP nr 4 pomysłodawczyni i organizatorce imprez z autorami w Grajewie – Wiesławie Lendo z Oddziału dla Dzieci Miejskiej Bilblioteki Publicznej. P. Wiesława wkłada dużo serca w przygotowanie tych spotkań, jak mówi, każde z nich (było już ich kilkanaście) traktuje jakby było pierwszym. Każde jest bowiem inne, każde wspaniałe, z powodu gości i świetnych słuchaczy – dzieci i młodzieży z Grajewa.

fot. e-Grajewo.pl


wtorek, 16 kwietnia 2024

Kolejny sukces "Jedynki"

Komentarze (5)

Wiole są fajne

Wieslawo,wygladasz pieknie.Pozdrawiam goraco jola.

Pani Wiesława robi bardzo dobrą robotę dla dzieci i promocji miasta. Więcej takich ludzi nam potrzeba. ..

Dziękujemy!

Pozdrowienia dla Pani-cioci Wiesi od Agnieszki z Niemiec...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.