niedziela, 26 maja 2024

Sport

WISSA Szczuczyn - TUR Bielsk Podlaski 1:3

Od pierwszej minuty widać było, że goście przyjechali nastawieni na zdobycie trzech punktów, często gościli w polu karnym gospodarzy. W 9 minucie Kalinowski zagrał do Niemczynowicza, który pewnie strzelił i Tur wyszedł na prowadzenie. Zdobyta bramka jeszcze bardziej nakręciła przyjezdnych, którzy poszli za ciosem. Parę razy było gorąco pod bramką Denysa Kravchuka. Przyniosło to efekt w 25 minucie. Zagrana z głębi pola piłka trafiła do Siemieniuka, który poszedł prawą stroną i uderzył obok bramkarza w długi róg. Wissa dopiero wtedy zaczęła być groźna i kilka razy Jastrzębski omal nie zdobył gola.

Po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W 50 minucie piłkę przed polem karnym dostał Jastrzębski i pewnie strzelił do siatki. I, kiedy na trybunach kibice mieli nadzieję na kolejne bramki, po kilku minutach poszła szybka kontra gości, którą zakończył bramką Gulewicz. Do końca oba zespoły walczyły o zmianę rezultatu. Tyle, że kilka dobrych okazji Wissy zmarnował Jastrzębski, który nawet w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił w jego nogi w 75 minucie. Wcześniej po strzale Niemczynowicza rzut rożny, po którym  Walczuk strzela wprost w bramkarza. Takich sytuacji było więcej, jednak zabrakło skuteczności.


W środę 3 kwietnia będzie okazja do rewanżu, bo oba zespoły spotkają się w Szczuczynie w meczu okręgowego Pucharu Polski.
                                                                                                                        WJ


WISSA SZCZUCZYN – TUR BIELSK PODLASKI 1 : 3 (0:2)

Bramki: 0 :1 -Patryk Niemczynowicz 9, 0 : 2 – Dawid Siemieniuk 25, 1 : 2 – Mateusz Jastrzębski 50, 1 : 3 – Bartosz Gulewicz 53.

WISSA: Kravchuk – Zięba, Wasilewski, Karwat, Dzięgielewski, Jastrzębski, Korytkowski, Zaczkowski (76 Cychol), Trzonkowski (46 Skrodzki), Kosowski (46 Zalewski), Dziuba. Trener: Ireneusz Piwko.

TUR: Danielczyk – Żakiewicz (52 Gulewicz), Kalinowski, Łochnicki (90 Koc), Siemieniuk, Niemczynowicz ((83 Troc), Kulikowski (74 Daniłowski), Onaciuk, Kulikowski, Bazylewski (67 Walczuk), Dzienis. Trener: Dariusz Szklarzewski.

Żółte kartki:Wasilewski, Kosowski (Wissa).

Sędziowali: Łukasz Olszewski jako główny oraz Dominik Bućko i Bartłomiej Ignaczuk (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).

Przed spotkaniem prezes MLEKPOL-u Tadeusz Mroczkowski wręczył zespołowi koszulki meczowe.


Widzów: 120.

 

środa, 22 maja 2024

Grajewo. ZERÓWKA CUP 2024!

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.