poniedziałek, 24 czerwca 2024

Kultura i rozrywka

  • 11 komentarzy
  • 11704 wyświetleń

Wiosna w Przedszkolu nr 1

Jak dzieci witały wiosnę w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Grajewie?Dwudziestego pierwszego marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Tego dnia dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Grajewie  przywitały wiosnę według ludowego obrzędu. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami skonstruowały słomianą kukłę - marzannę - symbol zimy, którą później spalono na placu przedszkolnym. Dzieci radosne i zadowolone z przyjścia wiosny wróciły do przedszkola barwnym korowodem z symbolem wiosny - zielonym "gaikiem - maikiem". Wiosnę przywitano piosenkami i tańcami o tematyce wiosennej. Celem spotkania było budzenie wrażliwości na piękno budzącej się przyrody oraz integrowanie społeczności przedszkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie. Pierwszy dzień wiosny minął w nastroju radości i wspólnej dobrej zabawy, a cała uroczystość była inspiracją do powstania wielu prac plastycznych, zabaw przy muzyce, pomysłów tworzenia zagadek i rymowanek. Imprezę przygotowały i przeprowadziły nauczycielki wychowania przedszkolnego:  Anna Fadrowska i Bożena Walendzik.

Komentarze (11)

dobrze ze chociaz dzieciaki sie bawily tego paskudnegoi dnia:)

Fajne spotkanie integrujące wszystkich przedszkolaków, przy okazji czegoś się nauczą i utrwalą ludowe zwyczaje.

Wspólne uczestnictwo w życiu przedszkola - to ważna sprawa w rozwoju dziecka.

grajewianka

dzieciaczki sa przesliczne, prześliczne

wszedzie ta wiosna a na podwórku nie widac :P lipa

a tam moja kolezaneczka Paulina jest ahhahahahhahahahhaaa

super a w przedszkolu nr 4 w grajewie nic ciekawego się nie dzieje ciągle brak pomysłów jest tam za mało kolorowo a przecierz to przedszkole

a na zdjęciu jest moja koleżanka weronika uhahauhaha pozdrowienia dla niej '''' bardzo piękne zdjęcia

Dobry pomysł na taką uroczystość w przedszkolu, dzieciom to frajda i mają okazję do występów, popisów przed rówieśnikami!
Mimi

W związku z zamieszczonym komentarzem "Grajewiaka", że w Przedszkolu nr 4 "...nic ciekawego się nie dzieje ciągle brak pomysłów jest tam za mało kolorowo..." dla sprostowania informuję, iż moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola. Obserwuję działalnośc tej placówki i stwierdzam, że dzieje się tam bardzo dużo!!! Kolorowy wystrój sprawia, że dzieci bardzo chętnie uczęszczają do przedszkola, są zadowolone z pobytu w nim, biorą udział w wielu imprezach. Mnie osobiście zauroczyły Jasełka, ktore były profesjonalnie przygotowane przez dzieci. Ostatnio ze względu na złą pogodę, żegnały zimę na placu przedszkolnym. Radości i miłych wspomnień nie było końca. Myslę, że skutecznie przekonalam "Grajewiaka" co do dzialalności, wyglądu i funkcjonowania Przedszkola nr 4. Tak mogła napisac tylko osoba, ktora nie miała przyjemności przebywać na terenie placówki.

Zawsze będę wysyłać swoje dzieci do tego przedszkola ze względu na ciekawe uroczystości i dobre przygotowanie.! Mila

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.