sobota, 25 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

Wieści z ZSM nr 3

 

LEKCJE HISTORII Z IPN – em W ZSM NR 3

    Przed Narodowym Świętem Niepodległości w klasie trzeciej c, trzeciej a i czwartej b szkoły podstawowej w Zespole Szkół Miejskich nr 3 odbyły się niezwykłe lekcje historii „Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski”. Lekcje przeprowadził P. Paweł Kalisz z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

  W trakcie zajęć opowiedział skąd wzięły się polskie symbole narodowe i jaką rolę odgrywały w naszej historii. Zwracał uwagę na pochodzenie orła, jako godła Polski. Wyjaśnił dlaczego akurat  biało - czerwone barwy i jak, to się stało, że Pieśń Legionów Polskich we Włoszech stała się hymnem narodowym. Lekcje uzupełniały komputerowe prezentacje wizerunków orła, polskich władców czy innych ważnych wydarzeń z dziejów Polski. Już po lekcjach Pan Paweł wziął udział w szkolnych obchodach Święta Niepodległości.

   Dla uczniów ZSM nr 3 to była kolejna lekcja z udziałem pracownika IPN - u O. Białystok, bo szkoła od lat bardzo dobrze współpracuje z tą instytucją.

                                                                                                                 fot.ZSM nr 3 Grajewo

piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.