sobota, 21 maja 2022

Kultura i rozrywka

Wieści z ZS w Niećkowie

Dnia 15 kwietnia 2011 r. w Zespole Szkół w Niećkowie odbyła się I edycja dwóch świątecznych konkursów wielkanocnych rozgrywających się równoległe. Pierwszy pod nazwą „Stół Wielkanocny”, w którym młodzież mogła wykazać się pomysłowością i talentem w wykonywaniu dekoracji stołu wielkanocnego. Drugi pod nazwą „Smaki kuchni – potrawa wielkanocna”, w którym młodzież przygotowywała potrawy tradycyjne związane z regionem Kurpi i Podlasia.


Inicjatorkami konkursu były nauczycielki kształcące młodzież w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego – Pani Anna Tomaszewska i Pani Katarzyna Wiszowata. Uczestnikami konkursu w większości byli uczniowie klas pierwszych.

Konkursy stały na bardzo wysokim poziomie. Jury miało problem z wytypowaniem najlepszych. Po długich ustaleniach wyłoniono zwycięzców.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
W konkursie „Stół Wielkanocny”:
I miejsce – Katarzyna Mrówka i Irmina Drobińska
II miejsce – Milena Szczesik i Angelika Modzelewska
III miejsce – Katarzyna Kojro i Katarzyna Kozłowska,
W konkursie „Smaki kuchni – potrawa wielkanocna”:
I miejsce – Wojciech Obrycki i Piotr Chiliński,
II miejsce – Katarzyna Podsiad i Ola Rynkiewicz,
III miejsce – Emilia Drobińska i Ewelina Fadrowska,
Nagrodami w konkursach był wysokiej kasy sprzęt AGD, komplety sztućców, roboty kuchenne, gofrownice, serwisy kawowe, patery szklane ufundowane przez sponsorów, którzy jednocześnie obieli konkursy honorowym patronatem.


Dyrektor Zespołu Szkół w Niećkowie – Dariusz Koniecko dziękuje Panu Mirosławowi Rainko Prezesowi Banku Spółdzielczego w Szczuczynie i Panu Adamowi Jóźwik właścicielowi restauracji „Biesiadna” w Szczuczynie za ufundowanie nagród oraz udział w pracach jury.


Dyrektor szkoły dziękuje również organizatorom Paniom Katarzynie Wiszowatej, Annie Tomaszewskiej, Katarzynie Dudzie i Annie Stachelek, nauczycielkom Zespołu Szkół w Niećkowie za udzielenie wsparcia przy pracach jury, a uczniom-zwycięzcom składa serdeczne gratulacje i życzy im dalszych sukcesów.
 

środa, 18 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki

środa, 18 maja 2022

Wieści z SP nr 1

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.