poniedziałek, 15 lipca 2024

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 11007 wyświetleń

Wieści z ZS nr 2

               Główna sala notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie gościła uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uroczysta Gala była podsumowaniem jubileuszowej edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej i 3 edycji Rekinów Przedsiębiorczości. Wśród finalistów i wyróżnionych 10 edycji SIGG nie mogło zabraknąć uczniów z Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie.  Zajmując 30 lokatę w kraju i pierwsze miejsce w województwie podlaskim klub GIG 15 zasłużył na udział i nagrody przekazane przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego. Karolina Pawełkowska, Katarzyna Gołowacz, Julia Kowaczuk - jako członkinie zespołu rywalizowały z rekordową liczbą uczniów tegorocznej edycji - 24500 osób.

Nagrodę z rąk Prezesa FERK i Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego odebrał także Łukasz Zawistowski (uczeń Technikum Ekonomicznego klasa pierwsza), jego prezentacja konkursowa dotycząca sposobu zainwestowania kapitału okazała się jedną z najlepszych w kursie e-learningowym Rekiny Przedsiębiorczości. Jeżeli uznać, że w historii Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej 6 Edycję wygraliśmy, a w dziesiątej potwierdziliśmy najwyższy poziom umiejętności i wiedzy w zakresie ekonomii i przedsiębiorczości. 

W sposób szczególny podziękować należy Mariuszowi Iwanczewskiemu (naszemu absolwentowi), który jest nieocenionym wsparciem i przyjacielem wszystkich kolejnych roczników rywalizujących w ramach SIGG.

Każdorazowo wizyta w siedzibie giełdy jest niezapomnianym wydarzeniem, a dla tych którzy z rynkiem kapitałowym zaprzyjaźnili się z bardziej, atmosfera Sali notowań przekazuje pozytywne emocje i radość z pobytu tam, gdzie nie wszyscy wtajemniczeni w rynek mogą być.

 

Opiekun finalistów i wyróżnionych: Tomasz Cebeliński

nauczyciel Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

Komentarze (1)

Gratuluję zespołowi i opiekunowi

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.