poniedziałek, 25 października 2021

Kultura i rozrywka

Wieści z ZS nr 1

Wieści z ZS nr 1

Poetyckie olśnienia uczniów z Zespołu Szkół nr 1

Członkowie kółka poetyckiego, utworzonego w ubiegłym roku  w naszej szkole z inicjatywy Anny Jachimskiej, młodej poetki z Grajewa i absolwentki Liceum Ogólnokształcącego, 1 października 2010 roku uczestniczyli w wieczorze poetyckim. Dołączyli do nich również uczniowie, uczęszczający na fakultet z języka polskiego.

Niecodzienna uroczystość odbyła się  w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Jej bohaterką była Ewa Alimowska z Narwi, autorka  trzeciego już tomiku wierszy p.t. „Róża pamięci”, który właśnie  promowano na tym święcie poezji. Trzeba przyznać, prawdziwym święcie, gdyż  słowa poezji padały nie tylko w miejscu szczególnym, ale i w poruszającej  oprawie muzycznej, opracowanej przez zespół teatralny „Pozytyw”, a przede wszystkim przy hipnotyzującej słuchaczy melodii skrzypiec. 
Spotkanie prowadził Daniel Znamierowski, który opowiedział także o życiu i twórczości poetki -mieszkanki Narwi, nauczycielki w miejscowej szkole podstawowej i instruktorki Narwiańskiego Ośrodka Kultury.
Ostatnią częścią spotkania były ciekawe pytania uczestników wieczoru do Autorki.

Wyjazd do Białegostoku był bardzo udany i , jak stwierdza Natasza Zienkiewicz z kl. III c, przeżycie ze spotkania z Autorką i poezją pozostanie na długo w jej pamięci. A, być może, zainspiruje naszych uczniów – członków kółka, by również zaczęli tworzyć.
              Należy także podziękować Ani Jachimskiej za pomysł wyjazdu, zaangażowanie  i zaraźliwy zapał do aktywności, co niniejszym czynimy.     -  Lucyna Bagińska
 
 

poniedziałek, 25 października 2021

Karaoke w Piecuchu (30.10)

poniedziałek, 25 października 2021

"Przy kawie i muzyce" - 23.10.2021

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.