czwartek, 18 sierpnia 2022

Sport

  • 1 komentarzy
  • 9454 wyświetleń

Wieści z Warmii

 
Piłkarze WARMII Grajewo wznowią zajęcia treningowe w środę 18 stycznia. Nasz zespół podobnie jak w ostatnich latach będzie przygotowywał się do rundy wiosennej na grajewskich obiektach. Na dzień dzisiejszy zaplanowane są następujące gry kontrolne:
 
21.01 - Turniej Halowy im. Emila Świderskiego w Szczuczynie
04.02 - RUCH Wysokie Mazowieckie
08.02 - MAMRY Giżycko
11.02 - LEGIONOVIA Legionowo
18.02 - JAGIELLONIA Białystok (Młoda Ekstraklasa)
25.02 - NADNARWIANKA Pułtusk
03.03 - WIGRY Suwałki
10.03 - TUR Bielsk Podlaski
17.03 - ZNICZ Biała Piska
 
Powyższy plan może ulec zmianie. W ub. tygodniu dotychczasowy trener RUCHU Wysokie Mazowieckie Przemysław Kołłątaj poinformował, że jego zespół prawdopodobnie ulegnie rozwiązaniu a klub likwidacji. W związku z tym meczu z RUCHEM najprawdopodobniej nie będzie. Miejsca rozgrywania gier kontrolnych uzależnione są od stanu boisk. Można przypuszczać, że większość z nich odbędzie się na sztucznych nawierzchniach (Białystok, Ostrołęka, Kętrzyn).
 
W naszym zespole na dziś pewne jest odejście Maksyma Mirvy, który będzie wiosną występował w PŁOMIENIU Ełk. Na testach w II-ligowej MIEDZI Legnica pod koniec listopada był Łukasz Domurat, lecz do dnia dzisiejszego MIEDŹ oficjalnie nie podjęła rozmów w sprawie transferu zawodnika. Umowy kończą się ponadto kilku innym piłkarzom i ich pozostanie w naszym Klubie jest całkowicie uzależnione od budżetu WARMII na rok 2012. A jaki będzie to budżet na razie nie wiadomo... W najbliższy czwartek 22 grudnia o godz. 9:00 Zarząd Klubu weźmie udział w posiedzeniu Komisji Budżetowej Rady Miasta w Grajewie. Jeśli zapisana przez burmistrza w budżecie miasta na 2012 rok kwota 190 000 złotych zostanie utrzymana (jest to niższa dokładnie o 16 634,16 złotych kwota od tej, którą ze środków miejskich Klub uzyskał w 2011 roku)  a środki dotychczas przekazywane dla Klubu poprzez MOSiR nie zostaną przekazane WARMII, to Klub będzie zmuszony podjąć maksymalne oszczędności, które odbiją się na kadrze zespołu. Sytuacja jest trudna, a przykład z SOKOŁA Sokółka, który wycofał się z rozgrywek II ligi w trakcie rundy jesiennej, czy też ostatnie wieści z Wysokiego Mazowieckiego budzą niepokój i stawiają zadanie dla Zarządu Klubu: nie doprowadzić do podobnego scenariusza w Grajewie! Niestety, świetny wynik sportowy naszego zespołu w rundzie jesiennej nie przekłada się na zainteresowanie ewentualnych sponsorów, którzy powtarzając magiczne słowo "kryzys" w rozmowach z przedstawicielami naszego Klubu twierdzą, że finansowanie Klubu, który od 87 lat jest wizytówką Grajewa powinno być zadaniem samorządu miejskiego. W powyższej sytuacji trudno rozważać też ewentualne wzmocnienia, aczkolwiek nie można wykluczyć pojawiania się na testach zawodników, którzy mogliby wzmocnić rywalizację w zespole.
 
W imieniu Zarządu Klubu, zawodników, trenera i swoim własnym serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które w różny sposób wspierały nasz Klub w kończącym się 2011 roku. Dziękuję władzom samorządowym miasta i powiatu, właścicielom firm - naszym reklamodawcom, osobom prywatnym, kibicom i sympatykom. To także dzięki Wam drużyna osiągnęła sukces sportowy w rundzie jesiennej. Wszyscy wierzymy, że pozostaniecie Państwo z nami na dobre i na złe. To dla Was, Ludzi Dobrej Woli chcemy pracować i osiągać jak najlepsze wyniki promując Klub, zawodników i miasto Grajewo.
 
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia składam Państwu Najserdeczniejsze Życzenia Zdrowych Wesołych i Pogodnych Świąt oraz Wszelkiej Pomyślności, Spełnienia Marzeń i wielu wspaniałych sportowych emocji w Nowym 2012 Roku.
Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.org
http://www.facebook.com/warmia

wtorek, 16 sierpnia 2022

WARMIA Grajewo - TUR Bielsk Podlaski 0:1

wtorek, 9 sierpnia 2022

Skład Wissy na nowy sezon 2022/23

Komentarze (1)

Fajnie sponsorować kluby z poza miasta! No ale nikt nikogo nie zmusi.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.