niedziela, 17 października 2021

Kultura i rozrywka

Wieści z SP 4 w Grajewie

Wieści z SP 4 w Grajewie

W GRAJEWSKIEJ CZWÓRCE PAMIĘTAJĄ O PRAWACH CZŁOWIEKA I DZIECKA


    Dnia 10 grudnia 1948 roku w Paryżu Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych uchwaliło Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Ma ona za zadanie chronić ludzi przed łamaniem i zabieraniem  praw należnych ludziom na całym świecie. Podobny dokument dotyczący dzieci podpisano w 1959 roku. Gwarantuje on im prawo do wychowania w miłości i poczuciu bezpieczeństwa oraz wszechstronnego rozwoju i bezpłatnej nauki.


   Od lat w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie pamięta się o tych wydarzeniach. Samorząd Uczniowski wykonuje okolicznościową wystawkę prezentującą podstawowe prawa człowieka i dzieci. Ponadto odbywa się konkurs dla uczniów klas szóstych o tej tematyce. W piątek 10 grudnia w 62 rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka drużyny reprezentujące wszystkie klasy szóste rywalizowały w kolejnej edycji tej imprezy w świetlicy szkolnej. Zwyciężyła klasa VI d (Natalia Mroczkowska, Patrycja Karwowska, Wiktoria Nadborska) przed VI a (Martyna Rydzewska, Weronika Dzik, Milena Szymanowska), VI b (Tomasz Zyskowski, Patryk Marczykowski, Adrian Wolanowski) i VI c, którą reprezentował  Oskar Przyborowski.
   Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają na najbliższym szkolnym apelu upominki przekazane przez Urząd Miasta Grajewo.
                                                                                                                                            WJ

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.