wtorek, 16 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 8785 wyświetleń

Wieści z Niećkowa

STOP PRZEMOCY W RODZINIE

W dniu 19 listopada 2013 roku uczniowie Zespołu Szkół w Niećkowie w ramach współpracy z międzynarodową organizacją Amnesty International, przeprowadzili na Targowicy Miejskiej w Szczuczynie happening pt. „Stop przemocy w rodzinie.” Celem przeprowadzonej akcji było poszerzenie poziomu wiedzy obywateli na temat przemocy domowej oraz zwiększenie społecznej wrażliwości w odniesieniu do zjawiska przemocy w rodzinie.


Zgodnie z najnowszymi badaniami Fundacji Dzieci Niczyje, widoczny jest wzrost  aprobaty Polaków dla zakazu bicia dzieci. Ta tendencja cieszy i wskazuje, że w Polsce zachodzi wyraźna zmiana świadomości tego, że kary cielesne a także przemoc psychiczna, nie są dobrym rozwiązaniem wychowawczym. Podczas akcji informacyjnej, w czasie rozdawania ulotek i rozmów przeprowadzonych przez uczniów z przedstawicielami lokalnej społeczności, padały również głosy akceptujące przysłowiowego klapsa. Świadczy to o tym, że przed naszym społeczeństwem jeszcze wiele do zrobienia, bo radykalna zmiana postaw społecznych wymaga czasu. Widoczna jest potrzeba podjęcia szerokich działań informacyjnych i edukacyjnych w tym zakresie począwszy od szczebla lokalnego- od naszej Małej Ojczyzny.


Manifestacja młodzieży z Niećkowa cieszyła się sporym zainteresowaniem, zarówno handlujących, jak i kupujących. Była nie tylko urozmaiceniem wtorkowego targu ale też wywołała falę rozmów na poruszony problem, co być może przyczyni się do przemyśleń, refleksji i do zmiany postaw społecznych wobec przemocy w rodzinie.

wtorek, 16 kwietnia 2024

Kolejny sukces "Jedynki"

Komentarze (2)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.