Kultura i rozrywka

Wieści z LO

      Sesja popularno-naukowa pt: „Maria Skłodowska-Curie i promieniotwórczość” w liceum ogólnokształcącym w Grajewie Na pewno słyszeliście to nazwisko: Maria Skłodowska-Curie. Może w szkole, może od rodziców, a może w telewizji. Ale czy pamiętacie, kim była ta kobieta, o której mówi się jako o uczonym wszech czasów?

      Dnia 11 stycznia 2012 w Liceum Ogólnokształcącym odbyła się sesja popularno-naukowa pt: „Maria Skłodowska-Curie i promieniotwórczość”, będąca ukoronowaniem minionego roku, 2011, który był rokiem M. Skłodowskiej-Curie. Sesja miała na celu przybliżyć uczniom życie i twórczość Marii Skłodowskiej-Curie oraz zastosowanie jej odkryć. Podczas sesji chętni uczniowie brali udział w konkursie, w którym mogli wykazać się wiedzą o życiu i działalności polskiej uczonej. W trakcie można było oglądać wystawę sprowadzoną do szkoły z Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.  - Izabela Klimaszewska

wtorek, 16 sierpnia 2022

Kino wakacyjnym z GCK za 8 zł

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.