poniedziałek, 22 lipca 2024

Kultura i rozrywka

Wieści z 9PSK

Uczniowie grajewskich szkół poznali kawałek lokalnej historii.

W dniu 21 kwietnia w sali kinowo – widowiskowej MDK w Grajewie odbyła się premiera paradokumentalnego filmu pt; „Poznaj Pana po cholewie…” poświęconego 9 pułkowi strzelców konnych w reż. Marii Dłużewskiej. Jak to zwykle bywa przy tego typu uroczystościach nie wszyscy zainteresowani mieli możliwość w niej uczestniczyć. Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu społecznemu główni producenci filmu tj. Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK oraz Grajewska Izba Historyczna, realizując swoje cele statutowe, zorganizowali dodatkowe, nieodpłatne pokazy filmu dla uczniów grajewskich szkół. W sumie podczas czterech dni projekcji (16, 18, 25 i 28 maja) odbyło się 9 seansów, w których uczestniczyło ok. 2,5 tys. uczniów.

Mamy nadzieję, że historia opowiedziana w filmie oraz wartości, które z niej wypływają zapadła w pamięci widzów i przyniesie w przyszłości jakieś efekty. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować władzom samorządowym Miasta Grajewo i Dyrekcjom wszystkich grajewskich szkół za przychylność i umożliwienie uczniom tak licznego udziału w projekcjach. Słowa podziękowania kierujemy także pod adresem Pani Dyrektor i Pracowników MDK za nieodpłatne udostępnienie sali kinowej oraz pomoc techniczną w organizacji seansów.

Antoni Dudziński – Prezes TP 9 PSK

niedziela, 21 lipca 2024

Policja zaprasza na Niebieski Piknik

czwartek, 18 lipca 2024

Jarmark Produktu Lokalnego w Rajgrodzie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.