wtorek, 28 marca 2023

Sport

Wieści sportowe z Prostek

Inauguracja letniego cyklu maratonów rowerowych Merida Mazovia MTB Maraton szczęśliwa dla młodzieży z Prostek

 
21 kwietnia w Legionowie (woj. mazowieckie) rozpoczął się długo oczekiwany start letniego cyklu maratonów rowerowych Cezarego Zamany – Merida Mazovia MTB Maraton. Młodzież z Prostek zaprezentowała się rewelacje, a to dopiero początek sezonu.
 

Na starcie stanęło ponad 1200 zawodników, których łaskawa wiosenna pogoda w końcu przywitała słońcem i optymalną temperaturą +13 stopni C. Trasa jak na pierwszy wyścig nie należała do najtrudniejszych, słońce skutecznie osuszyło trasę pozbawiając zawodników konieczności zażywania błotnych kąpieli. Niewielkie sekcje kałuż i błota dawało się sprawnie omijać. Młodzież z drużyny MTB Ełk Prostki na dystansie FIT (około 30 km) rywalom nie dała dużego pola do popisu. Magda Bałdyga (kat. FKJ) na metę wjechała jako pierwsza kobiet z czasem 1:22:53 (godz:min:sek), wyprzedając o kilkanaście minut rywalki. Na podium znaleźli się również:

Chudek Dawid (kat. FM1) z czasem 1:14:28 sek, zajmując drugie miejsce,

Gosko Michał (kat. FMJ) z czasem 1:18:32 sek, zajmując trzecie miejsce.

Wyjazd możliwy był dzięki dotacjom z Urzędu Gminy w Prostkach i Starostwa Powiatowego w Ełku, za co serdecznie dziękujemy.

Zarząd UKK Prostki.

niedziela, 26 marca 2023

WARMIA - ORZEŁ KOLNO 2 : 1

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.