piątek, 23 lutego 2024

Kultura i rozrywka

Warsztaty kreatywne w ZSM 2

W sobotę 26. listopada br. w Przedszkolu Pluszowego Misia przy Zespole Szkól Miejskich nr 2 w  Grajewie odbyła się trzecia już edycja Kreatywnej Soboty Przedszkolaka. W czasie zajęć dzieci miały okazję rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności z zakresu języka angielskiego, muzyki oraz teatru z elementami bajkoterapii. 

Na zajęciach muzyczno-rytmicznych dzieci poznały instrument jakim jest akordeon. Przy jego akompaniamencie przedszkolaki uczyły się piosenki o popularnych słowach "W naszym przedszkolu pełno muzyki jest", gdy przestawała grać muzyka, każde z dzieci wymyślało instrument i na nim "grało" używając buzi, nóg czy też rąk. Inna zabawa miała na celu, rozbudowanie wyobraźni muzycznej. Dzieci dopasowywały dźwięki do zwierząt i naśladowały ich ruchy w takt muzyki. Kilkoro z nich spróbowało zagrać na akordeonie. Na koniec zajęć przedszkolaki pięknie zaprezentowały układ choreograficzny do muzyki granej na nowopoznanym instrumencie. Takie zajęcia maja na celu wprowadzenie dzieci we wspaniały świat muzyki i wzbudzenie w nich zainteresowania taką formą sztuki.

W czasie zajęć teatralnych z elementami bajkoterapii starsze dzieci zaaranżowały i wykonały scenografię, a młodsze zrobiły kukiełki do inscenizacji bajki pt.: Czerwony Kapturek. Następnie obejrzały spektakl, który zaprezentowała im nauczycielka, wykorzystując wykonaną przez nie oprawę teatralną. Po obejrzeniu bajki dzieci z przejęciem mówiły o swoich odczuciach i wspólnie sformułowały morał: nie można rozmawiać z obcymi, a także zawsze należy być posłusznym mamie.

Następnie przedszkolaki przebrały się za postacie z bajek i wzięły udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Dzieci bawiły się doskonale wcielając się w postać złego wilka, rezolutnego Czerwonego  Kapturka, dobrej i kochającej babci oraz odważnego myśliwego. Zajęcia pozwoliły zrozumieć im niektóre relacje z dorosłymi, a także wprowadziły dzieci w świat teatru.

W czasie Kreatywnej Soboty przedszkolaki mogły również rozwijać swoje zdolności lingwistyczne. Zajęcia zatytułowane Monster Poster posłużyły nauce, bądź utrwalaniu nazw części ciała w języku angielskim. Zabawy ruchowe, piosenki i układy taneczne pomogły w zapamiętaniu zdobytej wiedzy. Nie mogło również zabraknąć zabaw dramowych, w czasie których dzieci wcielały się w tytułowe potworki. Zwieńczeniem pracowitego  i twórczego dnia było wykonanie pracy plastycznej. Młodsze dzieci po wysłuchaniu wskazówek stworzyły portrety, starsze stosując się do pisemnej instrukcji wykonały plakat z własnymi potworkami. 

Kolejne atrakcje dla dzieci już za miesiąc!
Wychowawczynie

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.