Sport

  • 1 komentarzy
  • 5288 wyświetleń

WARMIA - TUR

W sobotę 5 listopada o godzinie 13:00 piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się przed własną publicznością z czołowym zespołem podlaskiej IV ligi TUREM Bielsk Podlaski. Nasi najbliżsi rywale po 13 kolejkach mają zaledwie o punkt mniej od WARMII i zajmują czwartą pozycję w tabeli. W ostatnich dwóch meczach TUR jakby złapał lekką zadyszkę remisując w Łapach z POGONIĄ 3:3 i w poprzedniej kolejce na własnym boisku z PUSZCZĄ Hajnówka 1:1. W tym sezonie podopieczni trenera Pawła Bierżyna aspirują do awansu. Skład zespołu oparty jest na kilku doświadczonych, bardzo dobrych zawodnikach takich jak – znani z występów w WARMII – Karol Kosiński i Przemysław Koźlik czy Paweł Łochnicki. W ataku dobrze spisuje się Łukasz Pawluczuk. W dotychczasowych meczach TUR przegrał tylko w Dąbrowie Białostockiej 3:4. To jedyna porażka tego zespołu. Ostatnie ligowe kontakty obu zespołów miały miejsce w sezonie 2013/2014, kiedy WARMIA i TUR mierzyły się w III lidze.

W obu meczach lepsza była wówczas WARMIA wygrywając 3:2 w Grajewie i 1:0 w Bielsku Podlaskim. 


W sobotę o punkty będzie niezwykle ciężko. Nasz zespół po „wpadce” - jak należy nazwać remis na własnym boisku z ostatnim zespołem w tabeli - na pewno trudno uznać za faworyta meczu z TUREM. Niestety, kontuzje wyeliminowały z gry Maksyma Mirvę i Tomasza Dzierzgowskiego, co bardzo osłabiło ofensywę naszego zespołu. Aż nadto widoczne było to w meczu z ORŁEM. Bez wymienionych dwóch kontuzjowanych zawodników WARMIA będzie musiała zagrać w obu ostatnich meczach rundy jesiennej, w których grajewianie zmierzą się z czołowymi zespołami naszej grupy IV lidze – TUREM i WISSĄ Szczuczyn. To będą dwa kluczowe spotkania rundy jesiennej i wielka szkoda, że zagramy w tak znaczącym osłabieniu.
Tym bardziej prosimy o wsparcie naszego zespołu i zapraszamy na sobotni mecz! Początek o godzinie 13:00.

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.org

http://facebook.com/warmia

Komentarze (1)

0-4 a powinno być 0-10! Co się dzieje z tobą Warmią ?. Najwyższy czas zmienić Zarząd.Przy takim Zarządzaniu i trenerze z "papieramy" oraz cenami biletów Warmia jedzie do "okręgówki".Kasy nie brakuje dla trenera i Dyrektora a na zawodników tak.Wstyd i hańba więcej "karków" do ochrony niż kibiców (32 osoby).

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.