niedziela, 17 października 2021

Sport

  • 3 komentarzy
  • 1399 wyświetleń

WARMIA - OLIMPIA (sobota 16:00)

WARMIA - OLIMPIA (sobota 16:00)

W sobotę 4 września o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA zmierzy się z OLIMPIĄ Zambrów, która jest typowana na zdecydowanego faworyta rozgrywek IV ligi podlaskiej. Zespół trenera Tomasza Kulhawika w ubiegłym sezonie zajął 19 miejsce w grupie 1 III ligi (najwyższe spośród podlaskich „spadkowiczów”). W przerwie letniej w OLIMPII zaszły spore zmiany:

PRZYBYLI: Bartosz Gralik (PODLASIE Sokołów Podlaski/ZNICZ Pruszków), Michał Subczyński (POLONIA Bytom), Michał Dawidowicz (powrót z RUCHU Wysokie Mazowieckie), Mateusz Jastrzębski (ŁKS 1926 Łomża), Kamil Łapiński (powrót z POLONII Warszawa), Karol Mackiewicz, Michał Grochowski (obaj RUCH Wysokie Mazowieckie), Błażej Żero, Damian Bieliński (obaj JAGIELLONIA Białystok CLJ U-18), Bartosz Gużewski (WIGRY Suwałki), Jakub Grodzki (HUTNIK Warszawa), Paweł Kapica (juniorzy)

UBYLI: Shun Shibata, Paweł Tomkiewicz (szuka klubu), Bruno Garcia Roque, Monir Abdeselam (obaj powrót do Hiszpanii), Dawid Pietkiewicz (MRĄGOWIA Mrągowo), Mariusz Wierzbowski (KS CK Troszyn), Daniel Kraska (FK Toten – Norwegia), Mateusz Taudul (ALKI Oroklini – Cypr), Jakub Bieliński (PODLASIE Sokołów Podlaski), Pawel Łydkowski (POGOŃ Siedlce), Dominik Wasiak (SOKÓŁ Ostróda), Kacper Głowicki (JAGIELLONIA Białystok)

Czwartoligowy sezon OLIMPIA zaczęła wybornie. Pomimo niezwykle trudnego terminarza zespół z Zambrowa zanotował trzy zwycięstwa. Najpierw zambrowianie pokonali 3:1 ŁKS 1926 w Łomży. W drugiej kolejce u siebie rozgromili TURA Bielsk Podlaski aż 7:1. W miniony weekend nasi najbliżsi rywale pokonali w Wasilkowie KS 3:0. Formą strzelecką imponuje Kamil Zalewski. Najlepszy (ex aequo z Bartoszem Giełażynem) strzelec grupy 1 III ligi w ubiegłym sezonie (27 goli w 34 meczach!) w trzech spotkaniach rozgrywek IV ligi strzelił 4 gole. O jedną bramkę mniej zdobył dla OLIMPII Rafał Kalinowski, pochodzący z Grajewa wychowanek trenera Józefa Matysiewicza, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w naszym Klubie. Po transferach Mackiewicza i Grochowskiego OLIMPIA dysponuje bardzo mocnym składem i na pewno jest w stanie wygrać rozgrywki IV ligi podlaskiej w tym sezonie.

Ale zamiast już teraz liczyć gole, które zespół z Zambrowa strzeli WARMII w sobotę warto pamiętać, że nie zawsze faworyci wygrywają. Szkoda, że do spotkania z OLIMPIĄ przystąpimy wciąż osłabieni (bez Dzierzgowskiego i Zaniewskiego), ale tym, którzy są zdrowi pozostaje wyjść na boisko i stawić czoła faworytom. Piłkarze OLIMPII to nie nadludzie a zaangażowaniem, wolą walki i ambicją można wiele ugrać. Wrócił do zajęć Marcin Mikucki, choć jego udział w sobotnim meczu jest pod znakiem zapytania. Po meczu w Michałowie na uraz narzeka Mateusz Tuzinowski. Pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera Leszka Zawadzkiego.

Serdecznie zapraszamy na sobotni mecz. W meczu z silnym przeciwnikiem wsparcie Kibiców i ich doping na pewno mogą wiele pomóc naszym piłkarzom. Początek spotkania o godzinie 16:00. Ceny biletów: 8 zł – bilet normalny i 4 zł – bilet ulgowy. Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny.

 

 

Autor: Janusz Szumowski

sobota, 16 października 2021

Prostki. To miał być mecz jak każdy

sobota, 16 października 2021

Spinningowe zawody wędkarskie

Komentarze (3)

Dobrze mówicie że wolą walki i chartem ducha się wygrywa mecze i osiąga cel. Ale o jakiej walce wy mówicie jak nasi piłkarze nie uznają tego słowa , zero ambicji ,zero walki na boisku najlepiej kopać bo kopać i jeździć po wioskach i grać, przepraszam kopać. Tak smieliscie się z Wissy ???? piłkarze grajewskiej Warmii, działacze i reszta bandy tak się śmieli z Wissy a tymczasem to właśnie Wissa pokazała wolę walki i chart ducha ,ambicje . Bierzcie przykład z nich a nie wypisujecie tu skład Olimpi, jakby naprawdę to byli jacyś nadludzie ,bądź bardzo klasowi zawodnicy. Takze Warmia do boju ,może to akurat w ten dzień wam się uda pokazać waszą wolę walki ....bo pomału zaczynam poprostu3 was wątpić albo po prostu już to robi się wkur.... wiajace taka dlugoletnia nadzieja . Także ruszcie dupy i zacznijcie ,przysłowiowo gryźć trawę na boisku.

Błąd ,Rafał Kalinowski stawiał pierwsze kroki u J.MTYSIEWICZA w MOSiR Grajewo ,a nie w Warmii Grajewo,proszę o sprtostowanie

Tak za długo już czekamy na jakieś sukcesy seniorów ,czas zacząć działać. Długi chyba już spłacone ,więc trzeba szukać sponsorów i do.....3...2 ligi.Takie Grajewo na pewno stać na utrzymanie takiej drużyny.Na razie młodzież jeszcze nie okrzepła żeby sama zrobiła wynik.Ale nie wszyscy sponsorzy chcą działać z tym zarządem.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.