wtorek, 18 czerwca 2024

Sport

WARMIA - GRABÓWKA (sobota 16.09 godz. 16:00)

Rozgrywki IV ligi podlaskiej nabrały wysokiego tempa. W sobotę 16 września o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego WARMIA Grajewo podejmie KS Grabówka w meczu już dziewiątej kolejki sezonu 2023/2024.

 

 

Dużo mówiło się w podlaskim środowisku piłkarskim o KS Grabówka na początku bieżącego roku. Transfery znanych, doświadczonych piłkarzy, planowana fuzja z SUPRAŚLANKĄ Supraśl i plany odegrania dużej roli w IV lidze jak na razie jednak niekoniecznie się spełniają. Zaledwie trzynaste miejsce w końcowej tabeli minionego sezonu chyba nie zadowoliło działaczy i kibiców podbiałostockiego klubu. Póki co nie doszło do połączenia z klubem z Supraśla a w bieżących rozgrywkach KS Grabówka radzi sobie raczej słabo. Zaledwie 7 punktów w ośmiu meczach – „szału nie ma”. W ostatnich dniach, gdy WARMIA wygrywała z Szepietowem 4:0 i MOSP Białystok 2:1, Grabówka przegrała w Bielsku Podlaskim z TUREM 0:4 i w środę z HETMANEM SKŁODOWSCY Tykocin 1:2 przed własną publicznością. Po ostatniej kolejce zespół trenera Karola Janika, który przecież nie tak dawno miał epizod jako zawodnik w naszym Klubie - zajmuje dość odległe dwunaste miejsce w tabeli i jest to jedna z większych niespodzianek tego sezonu. Oczywiście in minus, bo w drużynie Grabówki są tak doświadczeni zawodnicy jak bramkarz Norbert Jendruczek, obrońcy Jakub Tomar, Kamil Stankiewicz, Krystian Maciejuk, Dominik Betko, pomocnik Maciej Kurcewicz i bardzo skuteczny napastnik Michał Domański. W kadrze zespołu jest też wychowanek WARMII, skrzydłowy Szymon Kuczyński.

 

 

Dotąd graliśmy z KS Grabówka czterokrotnie:

 

Sezon 2021/2022:  2:4 (w) 7:1 (d)

 

Sezon: 2022/2023  3:0 (w) 0:4 (d)

 

Bilans: 2 zwycięstwa i 2 porażki. Bramki: 12-9 na korzyść WARMII.

 

 

Nie tak dawno, bo w kwietniu Grabówka wysoko ograła nas w Grajewie aż 4:0 a jej trenerem wówczas był… nasz obecny zawodnik Wojciech Zalewski. Warto też dodać, że aż sześć goli z dziewięciu zdobytych przez Grabówkę strzelił wspomniany Michał Domański i z całą pewnością na niego muszą uważać nasi defensorzy. Wśród nich zabraknie w sobotnim meczu Michała Kosikowskiego, który jako pierwszy nasz zawodnik w tym sezonie „dorobił się” już czterech żółtych kartek i czeka go jeden mecz pauzy. Zapewne nie zagrają też nieobecni w tym tygodniu z powodu wyjazdów Dawid Skalski i Kacper Śleszyński. Obok kontuzjowanego Dawida Śliwowskiego to spore osłabienie naszego zespołu. Gotowy do gry powinien być już w sobotę Dawid Kalinowski, który był w kadrze na mecz z MOSP, ale nie wszedł na boisko, bo trener zdecydował, że warto go jeszcze oszczędzić po urazie mięśniowym.

 

 

Zapraszamy Państwa serdecznie na sobotni mecz. Prognoza pogody jest dobra, drużyna gra dobrze i strzeliła w tym sezonie najwięcej bramek spośród czwartoligowych drużyn, więc z całą pewnością warto wybrać się na grajewski stadion i wesprzeć dopingiem WARMIĘ. 

Ceny biletów: 10 zł – bilet normalny i 6 zł – bilet ulgowy.
Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny. 

Kasa biletowa będzie czynna w sobotę od godziny 15:00.

 

 

Autor: Janusz Szumowski

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.