Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 9278 wyświetleń

Wakacyjny obóz szkoleniowy

"WARSZTATY NAGRODĄ ZA AKTYWNOŚĆ W GRAJEWSKICH MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYNACH POŻARNICZYCH”

OPIEKUNOWIE I MŁODZI STRAŻACY ROZPOCZĘLI OBÓZ


"I Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych", które odbyły się w dniu 10.06.2011r. na stadionie MOSiR przy klubie HADES wyłoniły 3, 9 - cio osobowe drużyny, które zakwalifikowały się na 14 dniowy wakacyjny obóz szkoleniowy, który rozpoczął się 5 lipca 2011r w miejscowości Mielnik, położonej na południu Województwa Podlaskiego, nad samym Bugiem.

Zwycięskimi drużynami są:
 Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Boczki - Świdrowo. Jest to drużyna dziewcząt, która na obóz pojedzie wraz z opiekunem Wioletą Wszeborowską.
 Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Ruda. To drużyna chłopców, która zwyciężyła w zawodach w swojej kategorii. Na obóz pojedzie wraz z opiekunem Panem Lechem Żabińskim.
 Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Radziłów. Drużyna ta zajęła 2 - gą pozycję w kategorii drużyn chłopców. Ich opiekunem jest Pan Mirosław Gądek.

Obóz w formie warsztatów szkoleniowo-wypoczynkowych realizowany jest przez nasza Komendę jako projekt pt.: „Warsztaty nagrodą za aktywność w grajewskich Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Podczas obozu młodzież zgłębi specyfikę funkcjonowania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, zdobędzie wiedzę o pożarnictwie, ratownictwie medycznym. W planie warsztatów jest ponadto poznanie różnych okolicznych atrakcji występujących w okolicach Mielnika (Drohiczyn, Góra Grabarka, stacja pomp w Adamowie, rejs statkiem po Bugu). Opiekunowie zgłębiać będą natomiast tematykę tworzenia i prowadzenia MDP.

Pozytywnym rezultatem naszego Projektu, było ponadto szkolenie dla osób dorosłych zainteresowanych kwestią Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W szkoleniu, które odbyło się w dniu 03.06.2011r. uczestniczyło 9 kobiet i 2 mężczyzn, którym przekazano podstawową wiedzę na temat zakładania i prowadzenia MDP. Zaprezentowano im również zasady rozgrywania młodzieżowych pożarniczych konkurencji sportowych. Część osób otrzymała również zestawy książek o tematyce MDP.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich osób działających na rzecz rozwoju MDP zgodnego z duchem prawdziwego pożarnictwa. Wierzymy, że nasze wspólne działania przyniosą jak najlepsze korzyści dla naszej młodzieży, pożarnictwa oraz regionu.


Sporządził:
kpt. Daniel Lewczuk

niedziela, 29 maja 2022

Wieści z Wojewodzina

Komentarze (1)

Właśnie tak to jest w Grajewie za konkursy wiedzowe dostaje się ksiązki a za jakieś głupoty odrazu wyjazdy na obozy. Brawo!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.