czwartek, 28 września 2023

Kultura i rozrywka

  • 11 komentarzy
  • 11478 wyświetleń

Wakacje z Bogiem

Parafia p.w. MBNP w Grajewie zorganizowała 10-dniowy wypoczynek wakacyjny dzieciom z Grajewa. W tym roku wybrano Świętajno Oleckie.

Ks. Bogusław Samsel wikariusz w Parafii MBNP w Grajewie:
- Jak sięgam pamięcią jest to moja piąta OAZA. W tym roku przyjął nas bardzo gościnnie ks. Antoni Sawicki mój kolega z czasów seminaryjnych, tutejszy proboszcz. Jest nam z tego powodu bardzo miło, bo czujemy się tu naprawdę bardzo dobrze. Jest to miejsce urocze, spokojne, czyste. Oferujemy taką małą odskocznię dla dzieci, spotkanie się z Bogiem w naturze, z tym co nas otacza.
Rekreacja nad wodą, czyli wszelkiego rodzaju sporty wodne, jest czas na różne dyscypliny sportowe, zabawy typu dyskoteka, wycieczki, wyjazdy poza miejsce gdzie jesteśmy np. do Giżycka. Staramy się jednak tutaj zachować styl odmienny od typowych kolonii, jest czas na modlitwę poranną, czas na rekreację, w programie dnia jest Msza Święta w południe. Jest również czas na ewentualne korekty własnych postaw, mam na myśli czas pojednania, pokuty, spowiedź.
Dlatego, że taka forma wypoczynku z dziećmi w czasie wakacji trwa od początku istnienia tej parafii myślę, że rodzice już zdobyli zaufanie do tej formy nie mamy więc problemów, nie obawiają się Oni powierzyć nam swoich pociech, aczkolwiek czujemy się bardzo zobowiązani, bo jest to wielka odpowiedzialność, ale z drugiej strony radość, że można inaczej spędzić czas.(foto4)

Takie wakacyjne spotkanie nie odbyłoby się bez pomocy osób współpracujących z parafią, mam tu na myśli Panią Bożenę Muczyńska, Panią Elżbietę Dawidowską, która z powodów zdrowotnych nie mogła być w tym roku z nami, a którą serdecznie pozdrawiamy.
Szczególne podziękowania chciałbym skierować do osób i firm które nam pomagają nie tylko finansowo: Pan Ireneusz Łaguna, Mlekpol G-wo, Firma "KOALA".

Stanisław Waszkiewicz z parafii MBNP w Grajewie:
- Tu w Świętjnie pełnię rolę kucharza, dbam o to aby dzieci mile wspominały pobyt nad jeziorem. Jest to moja ósma Oaza, a z księdzem Bogusławem piąta. Współpraca z grupą oraz z księdzem układa się bardzo dobrze. Myślę, że poprosimy Biskupa, żeby jeszcze na rok zostawił księdza Bogusława w Grajewie, abyśmy mogli znów wspólnie zorganizować dzieciom Oazę. Pogoda dopisuje, jest znakomicie, opalenizna na zamówienie.(foto4)

Dzieci nie mają tu czasu na nudę, mnóstwo zajęć, każdego dnia inny motyw przewodni do przemyśleń i rozważań; wspólne "pogodne wieczory" przy ognisku; rozśpiewane i jak widać na zdjęciach nie udają zadowolenia.

e-Grajewo.pl

Komentarze (11)

tylko pogratulować Ksiedzu, animatorom i wszystkim którzy tam pomagali tak świetnej organizacji takiego wyjazdu - dzieciaki zamiast siedzieć w mieście mogą troche wypocząć poza domem i jednocześnie trochę bardziej poznać Boga :)

My tez mamy nadzieje, ze ksiadz Bogus zostanie z nami jeszcze przynajmniej na rok, bo milo spedza sie z nim wakacje i bardzo go lubimy:)Bylismy na tej oazie i bylo bardzo fajnie zapraszamy wszystkie dzieci do udzialu w rekolekcjach:)

Szkoda, że tak lubiany Ksiądz, ma odejść z naszej Parafi. Bez niego,już nie będzie tak miło. Czy nie mamy nato wpływu? Zostawcie Ks. Bogusława Samsela w Parafii MBNP w Grajewie.

polecam na przyszłość wszystkim takie wakacje, bo to poprostu super sprawa!(pozdrowionka dla wszystkich uczestników tegorocznej oazy :0) }
Ps. poparcie dla autora:0)!!!!

Cieszę się, że odbyła się ta oaza bo były roblemy z chętnymi dlatego APELUJĘ!!
Kochani !! wysyłajcie swoje dzieciaki na takie Oazy zawsze czegoś mądrego się tam nauczą. PA

Cieszę się, że Wakacje z Bogiem się odbyły, ponieważ były problemy z chętnymi, dlatego APELUJĘ!! Rodzice wysyłajcie swoje dzieciaki na taki rodzaj wypoczynku zawsze się czegoś pożytecznego nauczą. PA

Byłooo bardzoo fajnoo na tejj oazie :):):):):) hie hie .... wsiech zachecamm do korzystania z oazyy :D:D:D:D ja sama byłąm na tej oazieee konkretnieee było bardzoo fajniee :*:*:*:*:* byziaki i pozdrofionkaa dla wsiech uczestnikuf :*:*:*:*:

oazaa jesttt zajefajnaa :):):):):):):) polacammm wsiemm ,....., POzdrofionka dla całejj tegorocznej oazyy :*:*:*:*

Ta oaza była odlotowa. Myśle że ksiądz Boguś zostanie na rok. Było super bo byłam na oazie . Jest bardzo fajny. Za rok na tą oaze pojade na 100%. Animatorzy są też super. Pozdrofionka dla uczestników tegoroczej oazy. :*

JA NIe bylem tam ale w te wakacje tam bede:P moze se pojade w gory

ja bylem na oazie w sierockich i tam byl full wypas musze czensciej tamj jezdzic narka :)))))))))

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.