czwartek, 27 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

Udany wypad do stolicy

    Dnia 19 sierpnia 2008 roku grupa dzieci i młodzieży z gminy Szczuczyn licząca 49 osób (8 – 19 lat) uczestniczyła w wyjeździe integracyjnym grup aktywnie działających
na rzecz środowiska lokalnego finansowanego przez Bank Światowy z programu „Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich – program integracji społecznej”.
    Wyjazd miał na celu zachęcenie do aktywnego wypoczynku połączonego z poznaniem kultury ludowej.
    Podczas wyjazdu zwiedzono Zespół Zabytkowy Pałacowo – Parkowy „Karolin”, który jest siedzibą Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE”. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z historią zespołu i jego dorobkiem artystycznym. Podziwiano pamiątki z całego świata, przepiękne stroje ze wszystkich regionów Polski oraz liczne odznaczenia założycieli „Mazowsza”. Atrakcją było również obejrzenie próby tancerzy.
    Dalszy etap wyjazdu obejmował zwiedzanie: Starego Miasta (Belweder, Zamek Królewski, Kolumny Zygmunta, Barbakan, kościół Św. Anny), grobu Nieznanego Żołnierza i Parku Saskiego.
    Po obejrzeniu Warszawy i smacznym obiedzie dzieci i młodzież zrelaksowała się w kinie „IMAX” na filmie „Ciemny rycerz”.    Wrażenia grupy z wyjazdu były pozytywne. Chętnie uczestniczyliby w podobnych formach wypoczynku.    Uczniowie zachowywali się na tym wyjeździe wzorowo i wykazali się dużą wiedzą związaną z kulturą regionów Polski.

Galeria zdjęć

Foto: Nauczyciele Publicznego
Gimnazjum w Szczuczynie

środa, 26 stycznia 2022

Bal Karnawałowy w RAJu (19.02)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.