Kultura i rozrywka

Uczniowie LO w Szwajcarii

Uczniowie LO w Szwajcarii
 Dzięki   projektowi edukacyjnemu "Archimedes”, który jest realizowany w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Grajewie, trzech uczniów - Michał Kozłowski  i Piotr Sulewski z klasy 3d oraz Karol Kosiński z klasy 2a - miało okazję uczestniczyć w kilkudniowym obozie naukowym w Centrum Badań Naukowych CERN w Genewie.

 Uczestnicząc w wykładach  mieli Oni szansę poznać sposób działania przyśpieszacza hadronów w CERN, a także możliwość  zwiedzenia  centrum kontroli detektora ATLAS, akceleratora LEP, pomieszczenia w którym były testowane magnesy akceleratora LEP i akceleratora liniowego oraz serwerowni.

Podczas pobytu Piotr, Michał i Karol zwiedzili stolicę Szwajcarii, Berno, jedno z najpiękniejszych szwajcarskich miast, Genewę, odwiedzili  również Chamonix, gdzie wjechali na  Aiguille du Midi  – szczyt w Alpach. Jest on położony 8 km od szczytu Mont Blanc, a wznosi się 3842 m nad poziom morza.

Projekt "Archimedes” realizowany jest w grajewskim LO w okresie od 15.08.2008 r. do 15.11.2012. r. Projekt współfinansuje Unia Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem projektu jest rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie kluczowych  kompetencji nauk matematyczno - przyrodniczych na poziomie szkoły średniej. Działania obejmują uczniów utalentowanych oraz  wykazujących zainteresowania przedmiotami ścisłymi.

foto ZS nr 1
Gratulujemy! e-Grajewo.pl

wtorek, 19 października 2021

Echa wydarzeń w SP 4

wtorek, 19 października 2021

"Kubusiowi Przyjaciele Natury" w SP 2

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.