piątek, 21 czerwca 2024

Sport

Turniej Żaków w Łomży

 W niedzielę 29 września w Łomży zespół Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo wziął udział w drugim turnieju w ramach rozgrywek ligi Żaków (chłopcy z rocznika 2005/2006). Podobnie jak w starszej kategorii Orlików tak i do rozgrywek Żaków nasz Klub zgłosił dwa zespoły, które w rozgrywkach występują jako WARMIA I i WARMIA II. W kadrze na turniej znaleźli się następujący zawodnicy: Tomek Miziński, Emil Jagielski –  Łukasz Szleszyński, Kuba Wysocki, Bartek Cichocki, Staś Dawidowski, Dawid Nowakowski, Mateusz Bujnowski, Marek Kostrzewski, Kacper Gosiewski, Jaś Krakowiak, Błażej Zienkiewicz, Eryk Chojnowski, Adrian Dobrydnio, Kuba Rybsztat, Bartek Bukowski, Gerard Małaszuk, Patryk Gajowniczek, Darek Maruszak, Sebastian Gadomski, Wiktor Drozd, Kacper Cebeliński, Filip Zielonka. Opiekę szkoleniową nad chłopcami pełnił trener Daniel Tuzinowski. Rozgrywki w lidze Żaków są rozgrywane w formie turniejowej w pięciu grupach. Zawodnicy grają na boiskach o wymiarach 35 x 20 m, korzystając z bramek o wielkości 2,4 x 1,6 m. Zespoły składają się z pięciu zawodników i rozgrywają mecze, których połowy trwają po 10 minut a przerwa 3 minuty.

Nasze zespoły osiągnęły następujące wyniki:

WARMIA I - ŁKS 1926 Łomża  0:3
WARMIA I - OLIMPIA Zambrów  0:2

WARMIA I - ORZEŁ Kolno  3:0 (walkower)

WARMIA I - WARMIA II  9:1

Bramki: Łukasz Szleszyński, Sebastian Gadomski (3), Jaś Krakowiak (2), Dawid Nowakowski, Marek Kostrzewski, Mateusz Bujnowski

 

WARMIA II - ŁKS 1926 Łomża  0:5

WARMIA II - ORZEŁ Kolno  3:0 (walkower)

WARMIA II - OLIMPIA II Zambrów  0:5

WARMIA II - WARMIA I  1:9

Bramka: Staś Dawidowski

 

Naszym wychowankom brakowało troszkę szczęścia i skuteczności, ale zaangażowanie było wielkie. Na wyniki przyjdzie czas – teraz liczy się dobra zabawa, współzawodnictwo i chęć rozwoju chłopców.

 

W niedzielę 13 października nasz Klub będzie gospodarzem dwóch turniejów dla najmłodszych piłkarzy. Pierwszy w kategorii Żaków odbędzie się o godzinie 10:00 a drugi w kategorii Orlików o 14:00. Oba rozegrane zostaną na boisku „ORLIK” przy ul. 11 Listopada. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć w akcji wychowanków naszej Akademii!

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.org

http://facebook.com/warmia

 

 

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.