czwartek, 21 września 2023

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 10363 wyświetleń

"Trakt" Targowa - Szpitalna

Odcinek o szutrowej nawierzchni, łączący ulice Targową i Szpitalną, stanowi popularny skrót komunikacyjny.

Korzystają z niego nie tylko przechodnie ale też rowerzyści i kierowcy samochodów osobowych. Jak bardzo jest przydatny, wiedzą o tym zwłaszcza mieszkańcy zmierzający pieszo np. na pobliskie działki. Dzięki niemu oszczędzają nogi i czas :)

Omawiany trakt ma jednak minusy - zły stan techniczny, brak oświetlenia i niebezpieczeństwo (mijanie pieszego lub rowerzysty z samochodem). Dodatkowo właściciele garaży wskazują na drzewa rosnące na przejściu i w jego bezpośrednim sąsiedztwie (teren Szpitala), stanowiące zagrożenie dla mienia i zdrowia przechodniów.

W niedalekiej  przyszłości ma pojawić się projekt zagospodarowania całości omawianego terenu. Jest to miejsce nadające się pod zabudowę garażową, dlatego na niezagospodarowanej działce (właściciel TBS) mają powstać kolejne pomieszczenia garażowe. W przypadku miejskiej drogi zostanie wykonany tylko ciąg pieszy, jezdny – jak mówią włodarze - nie wchodzi w rachubę – jest zbyt wąsko. Kiedy mogłyby ruszyć remont przejścia? Zadanie być może zostanie zgłoszone do budżetu na przyszły rok.

Na podcięcie gałęzi i wycinkę samosiewnych krzaków po cichu liczą użytkownicy garaży. Jesień lub wczesna wiosna to odpowiednie momenty na taka pielęgnację.
 

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (5)

nie zapomnijcie zamontować tam progu zwalniającego hehe

nie można odkupić o szpitala kawałek działki i zrobić też drogę jezdną? Plac należący do szpitala od wielu lat jest niewykorzystywany, a jest to spory kawałek ziemi

Najpierw to trzeba narkomaństwo z tamtad wykurzyć bo ludzie sie boja choodzic wieczorami, zwlaszcza latem...

Szpital w ruinie, widać zdewastowane ogrodzenie spowodowane brakiem konserwacji,wewnątrz widoczne mury eksploatowanej w latach 80-tych stacji uzdatniania wody jak i niszczejące zbiorniki retencyjne służące kiedyś do magazynowania wody gdyby jej zabrakło w Wodociągach miejskich.Wszystko to przez szastanie pieniędzmi podatników przez były i obecny rząd.Na Toruń kasa jest zaś na służbę Zdrowia ich brak.Fakt faktem,że na długości całej drogi można byłoby wybudować garaże dla mieszkańców pobliskich bloków mieszkalnych gdyby zezwolił właściciel gruntu czyli Powiat Grajewo.Wpłynełaby dodatkowa kasa i mniej miałyby do roboty pracownicy szpitalni odpowiedzialni za utrzymanie porządku na posesji szpitalnej:)

Zrobić tam normalną drogę i deptak dla pieszych. W końcu mamy 21 wiek. Ile lat można po tych dziurach i błocie chodzić?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.