poniedziałek, 17 czerwca 2024

Sport

  • 9 komentarzy
  • 3727 wyświetleń

Team 4 Grajewo


TEAM 4. RAJ, OLECKO – CZAS NA GRZĘDY

Relację z  naszych rowerowych wojaży , rozpoczynamy “śpiewająco”. Koty Rybno , gmina Grajewo – odwiedźcie tę wioseczkę, usiądźcie na przystanku PKS , a wysłuchacie pięknego ptasiego koncertu. Polecam – szczególnie tym, którzy miewają stresowe stany.

 

Jezioro Rajgrodzkie objechaliśmy po raz trzeci. Bardzo udana 80 km. wyprawa, z udanym zakończeniem, bo po raz pierwszy wróciliśmy do Grajewa, całą grupą. Naszym rodzynkiem była tym razem ambitna Irenka, która wprowadziła swoisty spokój w grupie, wymuszając ponadto bardzo kulturalne zachowanie męskiej części. Na trasie rowerzystów było niewielu. Mnóstwo rowerzystów spotkaliśmy na oleckich ścieżkach rowerowych. Ścieżka ( 14 km ) wokół Jeziora Olecko Duże – to wprost poezja. Biegnie dosłownie wzdłuż linii brzegowej. Jeszcze tam w tym roku wrócimy. Atrakcyjna była także 14 km. ścieżka do Gordejek po nasypie byłej kolejki wąskotorowej oraz 10 km. betonowa ścieżka do Rosochatych. Niespodziankę sprawił nam super fotograf Janek Włodkowski, który zniknął nam na godzinę delektując (czytaj: fotografując) się miejscową przyrodą. Dziękujemy Wojtkowi Chrzanowskiemu za pomoc w organizacji rajdu wokół. J. Rajgrodzkiego.

 

Teraz czas na Grzędy. Niedziela  26 maja br.
Wyjazd : godz. 10. Zbiórka jak zwykle – Media Expert.
Trasa – około 75 km. obiad w Rajgrodzie.
Jedziemy na własną odpowiedzialność.

Jak zwykle nie może zabraknąć wątku muzycznego. Będzie relacja ze spotkania z Niemenem, ale później. Wysłuchajcie – Coś co kocham najbardziej.  Jakby był mało – znajdźcie na YT , klipy ze Stalowym Bagażem. Był taki zespół.

 

Na koniec radosna informacja. Naszym Teamem zainteresował się nowy Burmistrz = Maciej Bednarko. Spotkanie w połowie czerwca. Coś mi się wydaje, że będzie pożyteczne i zaowocuje konkretami.

Pamiętajcie – niedziela. 26.05 Media Expert – godz. 10. Jedziemy na Grzędy – serce BPN.


Pozdrawiam. Jarek Sarnacki

Fot. Jan Włodkowski.

 

Komentarze (9)

Okoliczności spotkania z Czesławem Niemnem poznacie w następnym tekście. Meloman strasznie mi dokucza. Prośby fanów trzeba spełniać

Pani Irenka to niezwykle sympatyczna osóbka. Brawa dla rowerzystek z Grajewa

Świetna ekipa warto korzystać do zobaczenia na szlaku.

Ścieżki wybudował poprzedni burmistrz, /

Wiewiórcza ścieżka naokoło jeziora Olecko jest przepiękna. Rower to zdecydowanie za szybki pojazd i jedna godzinka na przejazd całego odcinka to za mało, żeby dostrzec piękno tego szlaku.

Zdjęcie do komentarza użytkownika: Janek

Życie ludzi którzy nie mają pasji jest nudne

Nie tylko kręcimy też odwiedziamy ciekawe miejsca

Fajna grupa. Taka pokoleniowa. Mało młodziezy - oni jeżdżą w swoich grupach. Pochwała dla weteranów

Każdego dnia rano i popołudniu ruszamy rowerem po okolicy. Znamy wszystkie drogi na rower. Zapraszamy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.