środa, 19 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 8545 wyświetleń

Szkolne świetlice są OK

Świetlica stanowi ważne ogniwo w systemie współczesnego wychowania i opieki nad dzieckiem. Jako wewnątrz szkolna instytucja wychowawcza wspomaga i uzupełnia pracę szkoły we wszystkich jej zakresach: opieki, oddziaływania wychowawczego oraz poczynań dydaktycznych.

Do świetlicy w Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Grajewie systematycznie uczęszcza ok. 60 osób. Opiekunowie dzieci tj. S. Rogalski, D. Krupińska i R. Niedziołko chcą, aby świetlica była miejscem, w którym uczniowie czują się dobrze i gdzie będą rozwiązywane ich ważne problemy. Uczniowie mogą liczyć również na pomoc w odrobieniu pracy domowej, wyjaśnienie niezrozumiałych zadań. Mogą brać udział w zaplanowanych na dany dzień tygodnia zajęciach np. w grach stolikowych, rozwiązywaniu rebusów i krzyżówek, ćwiczeniach korekcyjnych,  oglądaniu bajek itd. –Najczęściej zapisane są osoby, których rodzice pracują i nie mają jak odebrać swoich pociech ze szkoły, pojawiają się również uczniowie czekający na autobus. Sporadycznie, ale przychodzą również uczniowie, których rodzice nie wypełnili kart zgłoszeniowych. – mówiła jedna z opiekunek dzieci z SP 2 w Grajewie.

Podobnie jest w szkolnej świetlicy w Szkole Podstawowej nr 4 do której zapisane jest 102 osoby. Wychowankowie mają zapewnioną opiekę po zajęciach szkolnych, pomoc w odrabianiu lekcji. Poniedziałkowe zajęcia mają charakter literacki, wtorkowe dydaktyczny, czwartkowe sportowo-rekreacyjnym, a piątkowe plastyczny. W poprzednich latach liczba osób zapisanych do świetlicy w SP 4 była zdecydowanie mniejsza i wynosiła ok. 60-70 uczniów. Opiekę nad dziećmi sprawują B. Chełmińska, D. Poniatowska oraz J. Propiel

Prawidłowa praca świetlicy sprzyja w szczególności umacnianiu więzi uczuciowej ze szkołą
i angażowaniu dzieci w realizację założonych celów wychowawczych. Szkoła prowadząca świetlicę zapewnia uczniom najbardziej tego potrzebującym – odpowiednie warunki do pracy przy odrabianiu lekcji i przyswajaniu prawidłowych nawyków uczenia się.


e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

wiecie co ale nikt nie przebije naszej świetlicy !hehe i naszej SALI GIMNASTYCZNEJ ;D w PG3

Wiem wiem bo wy wcale nie macie haha xD xD

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.