Kultura i rozrywka

  • 7 komentarzy
  • 10431 wyświetleń

Szczuczyńskie krypty

      Dnia 25.02.2012r w świetlicy OSP w Szczuczynie,Pani Sylwia Wojsław wygłosiła referat na temat pochówków szlacheckich w kryptach szczuczyńskiego kościoła.
 W spotkaniu oprócz licznie przybyłych mieszkańców Szczuczyna i okolic uczestniczyli też Pan Burmistrz Artur Kuczyński, ks.proboszcz Robert Zieliński i dyrektor Grajewskiej Izby Historycznej Tomasz Dudziński.

 Zebrani wysłuchali interesującego referatu o historii pochówków w kryptach naszego kościoła,dowiedzieli się jakie tajemnice kryją podziemia.

Pani Sylwia zaprezentowała nigdzie wcześniej nie publikowane zdjęcia,opowiedziała o prowadzonych badaniach archeologicznych oraz ich niesamowitych efektach.W czasie dyskusji przeprowadzonej po referacie zostały konkretnie wyjaśnione drażliwe kwestie dotyczące badań przeprowadzonych w kryptach kościelnych. -  informuje  Kierownik Biblioteki Miejskiej

Spotkanie zorganizowała Biblioteka Miejska w Szczuczynie.

Serdecznie dziękujemy OSP za udostępnienie świetlicy i pomoc w organizacji spotkania.
Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w spotkaniu.
 
                                                    

Komentarze (7)

Oby Szczuczyn to dało początek rozwojowi Szczuczyna pod kątem historii :D

To spotkanie powinno być nagrane i opublikowane , jestem bardzo ciekawa co miała do powiedzenia Pani Wojsław na temat tajemnicy jakie kryją krypy , jeśli jest takie nagranie bardzo prosze o jego publikacje

skoro jesteś tak zainteresowana, to trzeba było przyjść

Nie pozwolic żeby Grajewo to wykorzystało To jest nasze odkrycie i Szczuczyn musi wziąsc To na siebie

Ogłoszenie było zamieszczone w internecie i w gablocie,a nawet ksiądz w ogłoszeniach niedzielnych na każdej mszy powtarzał.Nie miejcie teraz pretensji.Trudno chyba ruszyć swoje cztery litery i uczestniczyć w takich spotkaniach,które organizowane są właśnie dla mieszkańców.

Referat był bardzo interesujący,Pani Sylwia uchyliła rąbka tajemnicy,które kryją krypty.Z niecierpliwością czekamy na końcowy efekt badań i życzymy powodzenia na obronie.

Iwo gdybyś był na spotkaniu wiedziałbyś,że Grajewo niczego nam nie chce zabrać

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.