Kultura i rozrywka

  • 9 komentarzy
  • 11250 wyświetleń

Szach – Mat na przerwie

Uczniowie Zespołu Szkół w Wojewodzinie od początku roku szkolnego mają możliwość gry w SZACHY PLENEROWE w czasie przerw międzylekcyjnych oraz w czasie zajęć dodatkowych. Ta królewska gra kształtująca logiczne myślenie nabiera innych kształtów i barw kiedy gra się dużymi figurami i trzeba je przestawiać na szachownicy o wymiarach 4m x 4m. Co ciekawe to – po odkręceniu figur szachowych od dolnych podstaw powstają jednakowe pionki warcabowe.

Ten zestaw szachowy został zakupiony w ramach projektu : DUŻE SZACHY DLA MAŁYCH DZIECI a sfinansowali to przedsięwzięcie przyjaciele szkoły : firma  INDECO - WARSZAWA oraz BANK SPÓŁDZIELCZY W SZCZUCZYNIE.
Dyrektor Zespołu Szkół w Wojewodzinie serdecznie dziękuje wymienionym firmom za pomoc i  życzy wszystkim entuzjastom gry w szachy samych  trafnych posunięć.


Mat – sytuacja w szachach, w której król jednej ze stron jest szachowany i nie ma żadnego dozwolonego ruchu, aby się przed szachem obronić lub od niego uciec. Mat kończy grę porażką gracza, którego król został zamatowany.
Danie przeciwnikowi mata jest celem gry w szachy. Podczas profesjonalnych turniejów zazwyczaj nie dochodzi do faktycznego dania mata, bowiem partie najczęściej kończą się rezygnacją jednego z graczy.


poniedziałek, 25 września 2023

Mazurski Browar zaprasza na święto piwa

Komentarze (9)

Super szkoda że nie było ich za mojej kadencji

swietnie,moze w ten sposob wyjawia sie w przyszlosci szachowe talenty,gratuluje pomyslu

wow świetny pomysł

Bardzo fajnie,uczniowie chcą grać i nie rozrabiają na przerwach.

coś nowego szacun:))

świetny pomysł, szkoła z każdym miesiącem nabiera barw, to z całą pewnością zasługa dyrektora, ale za jego aprobatą również uczniów. Gratuluję inwencji i życzę kolejnych osiągnięć Panie Karolu! Ja uczyłam się tam za kadencji innego dyrektora, nie było tak barwnie co prawda ale nie zamieniłabym tych lat za nic! Pozdrawiam całe grono ZS w Wojewodzinie:)

a ja mam odmienne zdanie, w szkole jest coraz mniej szkoły! Każdy tylko się licytuje, co atrakcyjneiszego przygotuje. A gdzie recenzja dobre książki lub artykułu? Tylko ten paraliż "rozrywkowy", tak wiem - szachy kształcą, ale już pragnę powrotu do starej dobrej polskiej szkoły!!!! Nie promujcie tylko zabawy - nawet jak są to szachy!

nie widze związku - siadasz z boku lub w innym miejscu i czytasz recenzję jak masz ochotę - jaki problem, chyba nikt cię nie będzie ciągnął na siłę do tych szachów ale niektórzy mogą sobie zagrać -i o to chodzi! (chyba że twoim wujkiem jest Kasparow -to co innego, zobowiązuje, zmienia postac rzeczy, to sie nie opędzisz, bedziesz grać na zabój :),

super pomysł szkoda ze niema czegoś takiego w moje szkole też lubie grać

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.