Światowy Dzień Książki

aktualizacja: 2021-04-26 16:57:56     nr wiadomości: 45473     przeczytano: 430     Ilość komentarzy komentarze: 0

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 

    23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to ustanowiło w 1995 roku UNESCO, na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców. 23 kwietnia to szczególna data w historii literatury światowej – rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy, jak: Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Vladimir Nabokov. W Hiszpanii Dzień Książki jest świętem oficjalnym od roku 1930, a od 1964 – we wszystkich krajach hiszpańskojęzycznych, w Polsce od 2007 roku.
    Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą promocji: czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i własności intelektualnej. Właśnie w tym szczególnym dniu Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie ogłasza konkurs informatyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych w gminie Szczuczyn pt. „Z książką na wesoło”. Wiersze dotyczącego tematycznie książki, biblioteki i czytania przeczytali pracownicy biblioteki: Janusz Siemion, Anna Wojsław, Andrzej Kosmowski, Ewa Borusiewicz i Anna Chmielewska.
Film który powstał pod czujnym okiem „reżysera i montażysty” Andrzeja Szabelskiego został opublikowany na naszych stronach internetowych oraz portalach społecznościowych.

https://youtu.be/-eyhcvZVaV0

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, obejrzenia filmu i wzięcia udziału w konkursie pt. „Z książką na wesoło”. 

Anna Wojsław

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.