Kultura i rozrywka

Sukces Weroniki z LO

Sukces Weroniki z LO

    Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Grajewie wzięli udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Do I etapu, który odbył się 18 X 2010 roku, przystąpiło 28 osób. Zmagały się one z testowymi zawiłościami naszego języka ojczystego. Do II etapu zakwalifikowało się 22 uczniów, którzy 10 stycznia 2011 roku dokonali korekty językowej tekstu.

    W II etapie wyróżnione zostały: Patrycja Grabowska z klasy Ia i Anna Wojewoda z kl. IId. Dziewczyny uzyskały 93% poprawnych odpowiedzi. Do III etapu – centralnego zakwalifikowała się Weronika Gryczkowska z klasy IIIe, której gratulujemy sukcesu, a przede wszystkim świadomości językowej i umiejętności poprawnego posługiwania się językiem polskim. Weronika została finalistką konkursu i w dniu 15 kwietnia 2011 roku w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie będzie walczyć o zaszczytny tytuł laureata.

 Życzymy powodzenia
  FOT.Emilia Świderska

poniedziałek, 18 października 2021

Wielka Parada Branickich 2021

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.