poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 8 komentarzy
  • 11050 wyświetleń

Stypendia dla uzdolnionych

Stypendia dla uzdolnionych uczniów przyznane 23 października 2012 r., Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję o przyznaniu 200 uczniom stypendiów w ramach projektu "Wsparcie stypendialne dla uzdolnionych uczniów 2012".

Jego zadaniem jest wsparcie przede wszystkim młodzieży szczególnie uzdolnionej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w regionie, zwłaszcza w zakresie nauk preferowanych: matematyczno – przyrodniczych oraz uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i zamieszkujących obszary wiejskie.
Do Urzędu wpłynęło 619 wniosków. Przyznano 200 stypendiów w kwocie 425 zł na okres 10 miesięcy wypłacanych przelewem w jednej transzy. Stypendia finansowane są w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w 12,6% z budżetu państwa i w 2,4% z budżetu województwa podlaskiego.

Wśród szkół gimnazjalnych miasta Grajewo jedynie uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 1 zostali wyróżnieni poprzez otrzymanie stypendium. Trzej uczniowie spełnili wymagane kryteria. Szczęśliwcy otrzymają stypendia w wysokości 425 zł brutto miesięcznie wypłaconych w jednej kwocie 4250 zł do końca 2012 r.

Gratulacje!
 


Komentarze (8)

haha więcej uczniów spełniło warunki do stypendium tylko nie każdy dostał ... autor widocznie niedoinformowany :)

właśnie, zgadzam się z patryk.s

a ja nie.lepiej zapytaj a pozniej sie wypowiadaj.ja pytalem i juz wszystko wiem.

dojdziemy jakie były kryteria przyznania, czy decydowała średnia ocen, czy może tradycyjnie coś innego ?????????? to jest polska

Oby coś innego, za samą średnią nic się nie powinno należeć

bogusia też mnie to ciekawi ;) może ktoś wie coś więcej na ten temat

akurat dziecko ze średnią 5.80 i nie otrzymało stypendium !!!!! to coś chyba jest nie tak!
a propo szymek to za co powinno się należeć ???? ja rozumiem , że to jest stypendium dla uzdolnionej młodzieży w kierunku matematycznym!!!!!! a nie np. za taniec - coś nie tak!!!!

stypendium przede wszystkim otrzymali laureaci konkursów

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.