niedziela, 17 października 2021

Kultura i rozrywka

Studniówka 2011 - ZS nr 2

Studniówka 2011 - ZS nr 2

Dnia 5 lutego 2011 roku w Szczuczynie w restauracji "Biesiadna" odbyła się studniówka Zespół Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie.

GALERIA ZDJĘĆ (150) 

 fot.e-Grajewo.pl

Studniówka to bal, na który czeka każdy maturzysta. Jest to pierwszy poważny bal, a zarazem ostatnia zabawa szkolna. Musi więc być to wieczór wyjątkowy, tak aby z uśmiechem na twarzy wspominać go przez kolejne lata.

 

Wszystko się zmienia, również stosunek młodzieży do szkoły. O ile dawniej studniówka była bardzo wyraźnym momentem, że oto wchodzimy do "Rubikonu" i za sto dni będziemy po drugiej stronie rzeki, to dziś, staje się "imprezą", która gubi ten rytualny charakter. Największy wpływ na tę zmianę miało "wyjście" studniówki poza szkołę. Przecież już samo jej przygotowanie: budowanie dekoracji, wspólnotowe przeżycie podczas organizowania balu, miało tą kulturową i społeczną wartość. Nie da się ukryć, że charakter studniówek, które odbywały się w szkole, był zupełnie inny – opinia starszego nauczyciela

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.