Kultura i rozrywka

  • 28 komentarzy
  • 12088 wyświetleń

"Strzelec" to brzmi dumnie

Związek Strzelecki “Strzelec” jest patriotycznym stowarzyszeniem młodzieży polskiej o charakterze społeczno – wychowawczym, które kontynuuje tradycję Związku Strzeleckiego działającego w okresie międzywojennym.

Grupę w Grajewie tworzy 15 osób, które uczą się wszystkiego co jest związane ze służbami mundurowymi m.in. budowy broni, ratownictwa medycznego, uczestniczą w podstawowych szkoleniach wojskowych. Blisko połowa jednostki to członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej biorący udział w jej akcjach. Aby wstąpić do grajewskich Strzelców należy spełniać podstawowe warunki tj.: ukończone 15 lat, nie upośledzone czynności ruchowe , nienaganne zdrowie, niekaralność. Liczą się również chęci.

Strzelcy spotykają się na zbiórkach raz w tygodniu – we wtorki o godz. 18.00 w Izbie Pamięci Ziemi Grajewskiej, gdzie odbywają się zajęcia teoretyczne i część praktycznych. Składka jaką wpłaca Strzelec należący do organizacji wynosi 4 zł miesięcznie - połowa wysyłana jest do komendy Głównego Okręgu Strzeleckiego w Warszawie.

- Na zbiórkach młodzież uczy się pomocy medycznej, organizujemy spotkania ze Strażą Pożarną, podstawą są także działania w terenie np. taktyka zielona, która jest typowym działaniem wojskowym.- tłumaczy szef szkolenia Tomasz Gardocki.

- Naszym zadaniem jest przygotowanie młodzieży do służby wojskowej lub innych służb cywilnych takich jak: ochotnicza straż pożarna, policja, straż graniczna. Wraz z ZHP i Towarzystwem 9 Pułku Strzelców Konnych organizujemy młodzieży typowe imprezy strzeleckie np. biegi, marsze, pikniki, zawody. Strzelcy biorą także udział w świętach państwowych. Wyjeżdżamy też na zimowiska w czasie ferii zimowych, mamy miejsca w Rajgrodzie czy Danówku. – mówi zastępca Remigiusz Rogalski.

Głównymi zadaniami Z.S. “Strzelec” OSW są:
- propagowanie wśród młodzieży patriotyzmu, koleżeństwa i poszanowania dla drugiego człowieka i jego własności; - działania na rzecz umacniania obronności państwa poprzez przygotowanie młodzieży do służby wojskowej i obrony cywilnej; - poszerzanie wśród młodzieży znajomości historii naszego państwa; - podnoszenie sprawności fizycznej i wyrabianie umiejętności zdyscyplinowanego życia; - kultywowanie wśród młodzieży sportów pro-obronnych.

“Dowiedziałam się od kolegi, że można wstąpić do Strzelców, przyszłam na zbiórkę, spodobało mi się i zostałam. Odbywają się tu ciekawe zajęcia, szkolenia, uczymy się strzelać, uczestniczymy w świętach typu 11-go Listopada” – mówi Weronika, która jest Strzelcem od 11 miesięcy. “Wstąpiłem do Strzelców ponieważ chcę kiedyś iść do wojska, a to dobre przygotowanie” – dodaje Mateusz.

e-Grajewo.pl

niedziela, 4 czerwca 2023

Wojewodzin. Piknik "Smacznie z KGW" (4.06)

sobota, 3 czerwca 2023

Dzień Dziecka w SP2

Komentarze (28)

hej strzelcy pozdrawiam i bardzo chcialbym do was wrucic . pozdrowienia dla remka

I JESZCZE JEDNA RADA ! NIE ZAKLADAJCIE CZARNYCH BLUZ Z SUWAKAMI POD MUNDUR . OKROPNIE TO WYGLADA

siemka beny co tam słychac ??

witam strzelcy widze ze spreznie dzialacie oby tak dalej pozdrowienia dla Remka , Tomka ,Grzeska G , Marcina K , Janusza Z ,Jarzombka i dla tych o ktorych zapomnialem pozdrowienia z Islandi .

Mam kontakt ze ełckim strzelcem i tam nie ma zabaw w parku, a raczej ostry trening i dyscyplina. Tam zajęcia prowadzą zwodowi żołnierze, a nie chłopcy z brzuszkiem przebrani w mundury!

Pozdrowienia od st. sierżanta dla wszystkich strzelców.
Do sekcyjnego Benka: czekamy na Ciebie, wracaj w nasze szeregi. Odtworzymy starą ekipę.
Do strzelca Majewskiego: Nikt nie zwolnił Ciebie z przyrzeczenia więc nadal jestes Strzelcem :-) ciepłe pozdrowienia dla Ciebie. Wracaj szybko.

bobo jak byś się interesował strzelcem który jest w Grajewie to wiedzialbyś że ci "chłopcy z brzuszkiem przebrani w mundury" zostali przeszkoleni przez zawodowych żołnierzy i przeszli szkoleniaorganizowane dla strzelców a wienc gdy bendziesz chcial napisać jeszcze jakiś bezsensowny komentarz to pomyśl albo dowiedz się czegoś o tym co chcesz skomentować.

do bobo: trochę szacunku! nie znasz ludzi i nas a się wypowiadasz! w naszej jednostce rowniez mamy zawodowego zlonierza i tez mamy niezly wycisk z jego ręki, wiec szanuj go i nie obrazaj...

Siema benek to wracaj czekamy na ciebie:)Remek

Do bobo jeli jestes taki twardy i zdyscypinowany to mozesz pokazesz co umiesz i podzelisz sie wiedza bo pisac to ja tez moge duzo. A jesli chcesz zostac komandosem to polecam wku i idz na ochotnika.A co do elku fakt tam sa instruktorzy zawodowi zolnierze ktorzy kiedys byli w strzelcu i sa nadal, wiec maja przewage nad strzelcem grajewskim ale to nieznaczy ze sa lepsi w grajewie sa zato byli zolnierze i niesluzyli w piechocie zmechanizowanej tylko w troszke leprzych jednostkach.

Manius ty tu niepisz tylko wracaj:)Pozdrowionka remek

a z kąd wiesz jak w grajewskim strzlecu jest?? I czemu twierdzisz ze ludzie którzy go prowadza nie są wyszkolenia? każdy z nich odbył słuzbe wojskowo jako żołniez zawodowy ale z różnych przyczyn musieli zrezygnowac i nic Ci do tego czy którys ma brzuch czy nie.Jesli Ty wolisz niedziec pod klatka pic piwo i dłubac pestki a po południ gdy nie idziesz do szkoły z której cie wyrzucili piszesz takie głupie komentarze.Jak nasi strzelcy chcieli sie pobawic w lesie z ełckimi strzelcami to mało się nie popłakali taki dostali wycisk twardziele

kto tu domnie sie dobija z wiktorowki ?????? I pozdrowienia dla strasznego sierzanta. wracam za 7 lat wiec cos stworzymy !!!!! dobre czasy byly kiedys !!!

panie remku bys dal mi jakis namiar do ciebie numer gg lub skeypa

Kiedys w strzelcu bylo fajnie -wyjazdy do Stradun,ostry wycisk w Złociencu to byly czasy!pozdrowienia dla kadry :)

pozdrawiam p. Tomka G:D:D fajny facet;p

Gratuluję dla zioma który włożył kombinezon SPOKO W NIM WYGLĄDASZ

pozdrowienia dla benka i dla wszystkich strzelców

dal benka skype remek271 Pozdrowienia

hehe. chodzilo sie kiedys chodzilo

do cygana. dzieki za pozdrowienia ja rowniez pozdrawiam . bys dal mi namiar do siebie to bysmy se pogawedzili < gg> lub skeypa

karolku fajnie wyglądasz w tym mundurku

Pozdrowienia dla wszystkich strzelców,a szczególnie dla tych ''starych''-Borysia,Benka,Remka,Grzeska G.....itd.

Pozdrowienia dla wszystkich strzelców - i tych starych i tych nowych...

do benka to moj meil: ladder49@wp.pl

Hej Strzelcy ! szczególnie weterani czy pamiętacie o tym , który 10 lat temu odszedł od nas na zasze , czyli śp. Apolinary Józef Żabiński prekrusor waszej organizacji ,jak również "Domowy Historyk " Grajewa i nie tylko. Pozdrawiam Grześka G. i Remka R. pamiętająca początki powstawania Waszej Organizacji A. Z

do Znajomej: Weterani pamiętają o Panu Apolinarym Żabińskim. Wspaniały człowiek. Urodzony strzelec. Zbyt szybko od nas odszedł. Najstarszy weteran. Pozdrawiam

Pozdrowienia dla Anki H.,znajomej,Elki Ch.,Agnieszki Ł.,Julity....,Magdy....,Izki K.,Bożenki K.,Dla wszystkich dziewczyn ,których nie wymieniłem a należały do ''STRZELCA'' ok.10 lat temu.Pozdrawiam również ''starych weteranów''jak to określiła znajoma tzn.braci Niedziel.,Witka,Krystiana,Pawła Klon.,Mirka K.,Łukasza Ł.,Andrzeja K.,Karola Niecika,Pawła B.,Benka,Remka,Piotrka G.,no i oczywiście naszego dowódce Grzegorza G.,który prawdopodobnie przebywa w U.K. POZDRAWIAM - G.T.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.