poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 13334 wyświetleń

Sptkanie z poetką w Grajewie


18 kwietnia 2012 r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej MDK odbyło się spotkanie autorskie z Zofią Olek - Redlarską. Poetka podczas spotkania recytowała swoje wiersze oraz mówiła o przeżyciach. Jej otwartość i szczerość zainteresowały zgromadzone w sali dzieci. Po bacznym wysłuchaniu słów autorki, uczestnicy obsypali ją różnorakimi pytaniami.

Pod koniec imprezy cierpliwość oczekujących słuchaczy została nagradzana wpisami ze specjalnymi dedykacjami do książek. To już kolejna taka impreza, którą dla młodych organizuje Odział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie.
Zofia Olek - Redlarska urodziła się w 1955 r. w Łodzi, mieszka i pracuje w Białymstoku; poetka, doktor pedagogiki, autorka wielu wierszy dla dorosłych oraz dla dzieci. Publikowała je w czasopismach, takich jak: "Świerszczyk", "Życie Szkoły", "Czas Miłosierdzia" oraz antologiach poetyckich. Z. Olek - Redlarska wydała następujące tomiki poezji:
Portrety imion dziecięcych (dla dzieci, 1993; 1998); Dlaczego mam tyle pytań do świata (dla dzieci, 2000); I tak już zostanie (2004), Zielone piórko (dla dzieci, 2011).

Jest to autorka licznych publikacji naukowych, m.in. książki "Rozumienie pojęć moralnych: edukacja wczesnoszkolna" (2002). Zofia Olek -Redlarska z zawodu jest pedagogiem (nauczycielem akademickim) na spotkaniach mówi "dlaczego warto czytać dzieciom?" W poezji p. Zofii jest tak dużo ciepła, łagodności i miłości, wiersze są tak uformowane, że czytając je czuje się jakby dotykało się czegoś aksamitnego i puszystego.

 
 
fot. 1 (archiwum) - Z. Olek - Redlarska w GrajewieKomentarze (4)

Wspaniala Pani z biblioteki dzieciecej,bardzo czesto organizuje spotkania z autorami ksiazek ktore czytamy,dziekujemy Pani Wiesiu.

pozdrowienia dla Wiesi od znajomych zza oceanu fajnie wyglądasz

Bardzo dziękujemy za kolejne spotkanie autorskie - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z opiekunami

Ogólnie było miło,ale widziałem dziewczynkę,która została przez jedną Panią skrzyczana.Chciała tylko podpis...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.