czwartek, 28 września 2023

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 10423 wyświetleń

Spotkanie z wróżką 5X

5 października br. w Oddziale Biblioteki dziecięcej w Grajewie odbyło się spotkanie z Wiolettą Piasecką pisarką – baśniopisarką pochodzącą z Elbląga. Napisała Ona takie książki jak:

z cyklu "Baśnie Wioletty Piaseckiej":
- „Bajka na dobranoc”
- „Dawno temu”
- „Bajka o królewnie"
- „Sześć życzeń Natalki”
- „Dwie Małgosie”
- „Zaczarowane bąbelki”

"Zaczarowana kraina bajek" i jeszcze kilka innych.

W spotkaniu wzięło udział ponad 100 dzieci klas III ze wszystkich grajewskich szkół podstawowych, ich nauczyciele, bibliotekarki oraz aktyw biblioteczny.

Autorka – wróżka w bardzo interesujący sposób, nietypowo przybliżała dzieciom postać J.Ch.Andersena, którą opisuje w książce "W poszukiwaniu szczęścia - Baśniowa biografia Andersena". Mówiła też o sobie. Kiedyś nie sądziła, że ktoś będzie czytał jej baśnie. Teraz dość często spotyka się ze swoimi czytelnikami. Na jednym z pierwszych spotkań w Aleksandrowie Kujawskim upewniła się, że nawet przedszkolaki nie boją się ilustracji z jej książek, które przedstawiają np.: kościotrupa czy ducha. Ilustracje wykonywane są przez Jolantę Adamus-Ludwikowską.

Na zakończenie p. Wioletta Piasecka wpisywała osobiste dedykacje w książkach.

Podobne spotkanie odbyło się również w SP w Rudzie. Sfinansowała je Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie, pełniąca zadanie biblioteki powiatowej.


Biblioteka dla Dzieci G-wo
foto e-Grajewo.pl

Komentarze (1)

A gdzie są zdjęcia tej niby wróżki z Rudy, widziałam że pani robiła fotki proszę o zamieszczenie ich!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.