poniedziałek, 26 lutego 2024

Kultura i rozrywka

Spotkanie z N. Usenko

W piątek  27 kwietnia br. Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie zorganizował spotkanie z pisarką dziecięcą Natalia Usenko. Spotkanie odbyło się w sali Miejskiego Domu Kultury. Przybyło na nie ok. 130 osób. Dzieci zadawały autorce pytania. – Pomysły czerpię... z kałuży, z autobusu, z ulicy – mówiła.

Widać było, że opowieści pisarki żywo interesowały przybyłych, którzy później bardzo chcieli zdobyć dla siebie chociaż krótki wpis na pamiątkę od artystki.


Ciocia Natalia – jak mówi o sobie dzieciom - jest autorką ponad 180 utworów. To córka Danuty Wawiłow (zmarłej pięć lat temu) i współautorka wielu jej utworów. Poetka, pisarka, tłumaczka, autorka kilkudziesięciu książek i książeczek dla dzieci. Wiersze zaczęła pisać w wieku przedszkolnym, pierwsza przetłumaczona przez nią książka ukazała się dwadzieścia lat temu. Od dziesięciu lat inspiracją, a czasem również pomysłodawcą jej utworów dla najmłodszych jest jej syn, Kuba. Mąż jest ilustratorem.

Tytuły utworów pisarki : Bajki o smokach i rycerzach, Kłopoty wiedźmy Doroty, Sowia bajeczka, Upiorny zamek, Wierzbowa 13, Śpiąca Królewna - Opowiada Natalia Usenko, Bal duchów, Mała Syrenka, Strachy prosiaczka, Trójkątna Karolina, Wiersze dla mojej córeczki. Wiersze dla mojego synka, Z pamiętnika czarownika.Galeria zdjęć

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewskie spotkania z historią

poniedziałek, 26 lutego 2024

Wieści z ZS nr 2

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.