poniedziałek, 26 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 9214 wyświetleń

Spotkanie z B.Ostrowicką

Ponad 100 osób z grajewskich gimnazjów, 22 maja br., brało udział w kolejnym spotkaniu z autorem książek, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Na autorskiej pogadance, z Beatą Ostrowicką, młodzież bezpośrednio z pisarką omawiała jej dzieła „Świat do góry nogami” i „Zła dziewczyna”.

Gimnazjaliści mogli porozmawiać i dowiedzieć się czegoś o osobie, która oprócz tego, że mieszka w Krakowie, ma męża i dwóch synków, tworzy i cały czas pracuje nad kolejnymi książkami. Artystka przyznaje, że właściwie wszystko co robi od czasu studiów związane jest z pisaniem. Cieszy fakt, że młodzi ludzie, wbrew niektórym opiniom, zachowują się z taktem i kulturą osobistą.


Beata Ostrowicka jest absolwentką Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pisze książki dla dzieci i młodzieży. Debiutowała w 1995 roku, wydając powieść, pt. „Niezwykłe wakacje”. W tym samym roku ukazał się „Eliksir przygód” oraz „Tajemnica szkatułki” (1997 r.). Autorka od razu zdobyła uznanie krytyki i czytelników; otrzymała nagrodę sezonu wydawniczego IKAR 95 oraz wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY za debiutancką powieść. Przygodowe powieści pisarki zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Zawierają elementy powieści historycznej, baśń i fantastykę, sensację i przygodę. Wszystkie wymienione pozycje uzyskały kwalifikacje do utrwalenia na taśmie magnetofonowej i systemem Braille'a, w celu udostępnienia ich dzieciom niewidzącym. Beata Ostrowicka jest też autorką powieści o charakterze fantazy „Kraina Kolorów - Księga Nadziei” – pierwszej z trylogii. Druga z tej serii to „Kraina Kolorów - Księga Intryg” - wydana w 1999 roku. Napisała także książkę opisująca problemy współczesnej młodzieży „Zaledwie kilka dni” (1998 r.) oraz „Opowieści ze starego strychu" dla młodszych dzieci i inne. W 2002 r. otrzymała II Nagrodę Literacką w konkursie „Książka Roku 2002” przyznawaną przez Polską Sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych IBBY, w 2004 r. otrzymała wyróżnienie Międzynarodowej Sekcji IBBY w postaci wpisu „Świata do góry nogami” na Honorową Listę Andersena. W 2006 roku „Ale ja tak chcę!” uzyskało nagrodę literacką za książkę dla dzieci młodszych, w konkursie "Książka Roku 2006". W tym samym roku książka ta została uznana w konkursie "Bestsellerek Roku 2006" za najlepszą książkę dla młodego czytelnika.

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Wieści z ZS nr 2

poniedziałek, 26 lutego 2024

Wojewodzin. "Gotuj z klasą!" po raz piąty

Komentarze (4)

czemu tak mało zdjęć??

hehe..fajnie było fajnie...xD...pOzdrO..:*:*

o lol..ja tam jeestem;p hehee

ALE PISZE SPOKO KSIAZKI

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.