środa, 17 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

Spotkania z kulturą

Wychodząc naprzeciw realnym potrzebom uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego i pragnieniom nauczycieli marzących o tym, aby ich wychowankowie częściej obcowali z kulturą wysoką w Zespole Szkół Nr 2 zorganizowano wyjazd do Białegostoku. Celem było uczestnictwo w lekcji bibliotecznej, obejrzenie spektaklu teatralnego
w Teatrze Węgierki i samodzielna praca w czytelni, której owocem miało być pozyskanie literatury przedmiotowej do prezentacji maturalnej.


W rezultacie maturzystom „zafundowano” prawdziwą burzę nastrojów: od wyciszenia w pełnej skupienia atmosferze czytelni Książnicy Podlaskiej, po silne emocje wywołane spektaklem „Wyspy Gułag”, odsyłającym do nieludzkiego świata sowieckich łagrów. Było warto.

Katharsis czyni cuda! „Oczyszczeni” uczniowie rzucili się w wir pracy. Powrót – późny, bo nie można było ich „wyciągnąć” z czytelni…

Organizatorzy:
Beata Szczepańska
Renata Modzelewska
Zofia Piotrowska

wtorek, 16 kwietnia 2024

Kolejny sukces "Jedynki"

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.